Робити чи не робити щеплення – ось у чому питання

Днями у телепрограмі «Свобода слова» прозвучала інформація про початок вакцинування українців від COVID-19. Як заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов, вакцина почне поступати в Україну з 15 лютого. Спочатку щеплення робитимуть лікарям, які працюють з хворими на коронавірус, соціальним працівникам, військовим у зоні ООС. Також першочергову вакцинацію пройдуть члени мобільних бригад, які й будуть її забезпечувати. Першими приїдуть в Україну Pfizer та Astrazeneca. Як повідомив інтернет-ресурсу ВВС News Україна головний санітарний лікар Віктор Ляшко, МОЗ планує за 2021-2022 роки вакцинувати 50% населення України. Чи планують робити щеплення жителі нашої громади? Запитали про це у кількох із них.


Ірина ТИМОШЕНКО, працівник місцевого самоврядування, 50 років

– Вакцинуватися планую. Спонукає до цього турбота про своє власне здоров’я і здоров’я своїх рідних. По роботі до мене постійно приходить багато людей. Доводиться спілкуватися з різним контингентом. Прикро, але часто заходять у масках (одноразових), які носяться тривалий час без заміни (це видно навіть з їх зовнішнього вигляду). Тому щеплення зроблю при першій можливості.

Що стосується якості вакцини, то про це не хвилююся. Адже першими щепляться лікарі, вони ж довіряють якості. То чому ж я не довірятиму?

 

Петро СОСЄДКІН, поліцейський, 35 років

– Є сумніви щодо підробок, як завжди. Адже усі звикли, що коли з’являється щось нове, його дуже швидко вчаться фальсифікувати. Особливо, якщо це прибуткова справа. Але щеплення буду робити. Хвилююся більше не за себе, а за рідних і близьких. Щоб не принести додому хвороби. Зараз ситуація складна, та й робота в мене така, що соціальної дистанції іноді важко дотримуватися.

 

Ірина ТУЄВА, бібліотекар, 55 років

– У бібліотеку йде багато людей – і діти, і дорослі. Я, звичайно, обробляю поверхні дезрозчином, провітрюю кімнату. Але вірус є вірус. Щеплення робитиму, бо маю онуків, а їх не хочеться наражати на небезпеку. Тим більше, що вже раз перехворіла на COVID. Не впевнена, що не заражуся повторно, адже такі випадки непоодинокі. А я, зі слів свого лікаря, отримала імунітет до травня.

 

Владислав ХАЛИМЕНДИК, юрист, 26 років

– Буду вакцинуватися, коли дійде черга. Адже спершу щеплення робитимуть певним категоріям населення, не всім підряд. Звичайно, не хотілося б, щоб це дорого коштувало. Тоді не буду робити щеплення.

 

Євген КИРПИЧЕНКО, поліцейський, 23 роки

– Не впевнений у якості вакцини, тому не планую щеплюватися. У всякому разі, на перших етапах вакцинації. Хочеться спочатку побачити якісь результати, впевнитися у ефективності препаратів.