Максимальний результат “Максимума”

Сім перемог у семи турах! Саме такий максимальний результат дозволив команді «Максимум» упевнено посісти першу сходинку п’єдесталу пошани, а відтак – здобути звання чемпіона першості Межівського району з футзалу 2020 року!!!

З чим ми щиро вітаємо як самих гравців, так і директора команди Геннадія Олександровича Максимова!
Впевнено пройшовши турнірну дистанцію, гравці «Максимуму» оформили чемпіонство, як-то кажуть, і де-юре, і де-факто ще в поєдинку 6-го туру з «Петровського», перемігши останніх з рахунком 6:4.

Офіційне нагородження чемпіонів та призерів першості пройшло у гостинній Слов’янці – філії Межівської ДЮСШ під час розіграшу першого етапу Кубку закриття сезону. Голова Федерації футболу Межівського району Сергій Богдан, Слов’янський сільський голова Галина Смольська та головний суддя турніру Сергій Шалгінських привітали кращі колективи чемпіонату, а також вручили індивідуальні призи.

Срібні медалі першості, причому в гострому суперництві, яке тривало до останнього туру, завоювала команда «Перемога», бронзові нагороди – в активі слов’янської «Зорі».

Кращим бомбардиром першості з 30-ма забитими м’ячами став нападник «Зорі» Максим Закупа – юний футболіст із талановитої плеяди вихованців тренера Слов’янської філії Межівської ДЮСШ Віталія Нікітенка.

Кращим воротарем чемпіонату визнано воротаря чемпіонів Віктора Моргуна.

…Коротко підсумовуючи минулу першість, хотілося б відзначити, що вона не тільки подарувала вболівальникам 7 захоплюючих турів, а стала справжньою віддушиною для шанувальників футболу у зимове міжсезоння. Без перебільшення, наситила вихідні зимові дні вболівальників незабутніми емоціями, дала чимало тем для обговорень.

Оцінити саму першість, поглянути на її перебіг, можливо, іншими очима, як завжди допоможе статистика. Здавалося б сухі мовчазні цифри – тим не менше дають чимало цікавої інформації, приводів для роздумів, аналізу…

Отже, всього протягом 7 турів було зіграно 28 ігор, у яких забито 361 м’яч – у середньому 51,5 м’ячів за тур і 12,9 за гру. Найрезультативнішою командою цілком логічно став чемпіон «Максимум»: 65 забитих м’ячів – в середньому 9,2 голів за гру; у них і найкраща різниця забитих-пропущених – +38.

Загалом гросмейстерську відмітку у 50 забитих м’ячів подолали також «Перемога» (53) та «Зоря» (58 м’ячів).

Найміцнішою обороною може похвалитися знову ж таки «Максимум» – чемпіони пропустили лише 27 м’ячів. Найближче до них «Межова» – 34 пропущених.

Як ми вже відзначили, єдиною командою, яка не зазнала жодної поразки, став «Максимум» – 7 перемог в семи матчах. Лише одна поразка в пасиві богданівців, два програші, відповідно, у бронзового призера – «Зорі».

Лише один поєдинок першості з 28 завершився нічиєю: «Перемога»-«Зоря» – 7:7.

Безкомпромісна першість – нічого не скажеш…

Найрезультативнішими матчами стали: «Максимум»-«Фрунзе» – 18:4; «Фрунзе»-«Чугуєво» – 15:5; «Зоря»-«Чугуєво» – 10:9; «Перемога»-«Фрунзе» – 11:7; «Межова»-«Чугуєво» – 10:7; «Перемога»-«Чугуєво» – 13:4; «Петровського»-ГОК – 12:5.

Хоча заради справедливості варто сказати, що великих рахунків цього розіграшу вистачало, що інколи свідчило про різницю в класі, а іноді – про велике бажання одних і навпаки – небажання інших.

Щодо Кубку закриття, то він зібрав під своїми знаменами 8 колективів – претендентів на почесний трофей. Всі вони – учасники першості.

На першому етапі олімпійською системою розпочали з чвертьфіналів, які жеребом окреслили наступні пари. До вашої уваги результати 1⁄4 : «Перемога»- «Чугуєво» – 6:6 (по пенальті – 3:2), «Максимум»-«Зоря» – 9:8, «Межова»-«Фрунзе» – 3:3 (по пенальті – 3:2), «Петровського»-ГОК – 6:6 (4:3 – по пенальті).

Що ж, футзальний сезон на Межівщині практично добіг свого кінця. Але фінальну крапку, або, якщо хочете, знак оклику завадили поставити карантинні обмеження, пов’язані з епідемією «коронавірусу» COVID-19.

Тут питань немає. Здоров’я та життя – понад усе!

Вже другий тиждень, як призупинено проведення всіх масових спортивних заходів у світі та Європі. «Взяли паузу» на карантин і футбольні чемпіонати, у тому числі й України. А таке довгоочікуване ЄВРО-2020 взагалі УЕФА перенесла на 2021 рік. Заходи рішучі, я б сказав радикальні, але єдино правильні в ситуації, що склалася.

Повертаючись до справ внутрішніх відзначимо, що питання хто стане володарем Кубку закриття з футзалу-2020 на Межівщині залишається відкритим. Долю трофею після завершення карантинних обмежень (а ми сподіваємося –
гарні новини не за горами) вирішить Федерація футболу Межівського району спільно з представниками спортивних колективів.

Тримаймося! І будьте здорові!

PS Протягом зимово-весняного періоду команди «Зоря» (Слов’янка) та «Максимум» (складена з гравців таких команд району, як «Максимум», «Перемога», «Чугуєво», «Межова») брали участь у відкритій першості міста Покровська Донецької області з футзалу.
Приємно відзначити, що у напруженій боротьбі 15-ти футзальних колективів з Покровська, Добропілля, Білозерська, Селідова та ін. – обидві команди з Межівщини посіли призові місця! Слов’янська «Зоря» здобула срібло, а ось «Максимум» виборов комплект «бронзових» медалей, при цьому зазнавши лише однієї поразки та ставши найрезультативнішою командою чемпіонату – 105 забитих м’ячів!

Євген Травневий