“Червона” зона карантину у Межівській СТГ, обмеження та вакцинація

Запровадження посилених карантинних заході на території Межівської СТГ, у зв’язку з оголошенням  Дніпропетровської області у “червоній” карантинній зоні.

Саме це питання стало ключовим, під час позачергового засідання комісії  з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Межівської селищної ради.

Комісія відбулася 17 жовтня, під головуванням Межівського селищного голови Володимира Зражевського.

Нагадаємо, що у понеділок 18 жовтня з 00. год 00 хв.

на території Дніпропетровщини почне діяти «червоний рівень» епідеміологічної небезпеки.

Відповідне рішення ухвалили 15 жовтня під час засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

«Зараз в регіоні кількість шпиталізованих пацієнтів з підозрою або підтвердженим КОВІД-19 перевищує 76 на 100 тис. населення (при гранично-дозволеному епідемічному рівні 60). Пацієнтами з коронавірусною хворобою вже заповнено більше половини лікарняних ліжок області. На 65.5% завантажені ліжка із киснем. Спинити таке стрімке поширення хвороби можна масовою вакцинацією. Однак цим способом мешканці області, нажаль, нехтують. 91% тих, хто зараз опинився на лікарняному ліжку не має жодного щеплення. Інший спосіб — карантинні обмеження. Саме вони вступають в силу вже цього понеділка. Це єдиний вихід уникнути колапсу медичної системи регіону», — зазначив голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.

Обмеження, які передбачає «червоний рівень» епіднебезпеки забороняють:
❌роботу закладів громадського харчування (крім адресної доставки та замовлень навинос);
❌роботу ТРЦ та інших розважальних закладів (кінотеатрів, театрів тощо;
❌роботу закладів освіти (крім дитячих садків та початкових класів шкіл;
❌роботу непродовольчих ринків та магазинів, спортзалів, басейнів та фітнес-центрів;
❌проведення масових заходів (крім офіційних спортивних заходів і матчів командних ігрових видів спорту без глядачів);
❌роботу закладів культури (крім історико-культурних заповідників, проведення кіно- та відеозйомки).

Робота банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів на червоному рівні не обмежується, проте обов’язковим залишається дотримання протиепідемічних правил.

Про ситуацію із захворюванням на COVID-19 на Межівщині.

За інформацією відокремленого структурного підрозділу «Першотравенський міськрайонний відділ лабораторних досліджень ДУ «Дніпропетровський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України», за минулий тиждень – з 8 по 16 жовтня – у громадах колишнього Межівського району зареєстровано 88 нових випадків захворювання на COVID-19.

Таким чином, всього на Межівщині з початку року зареєстровано 669 підтверджених випадків COVID-19 (761 – з початку епідемії).

На лікуванні перебуває 168 осіб.

За минулий тиждень здолали хворобу 20 чоловік.

На жаль, зафіксовано і черговий летальний випадок від COVID-19, яких тепер зареєстровано 23 – з початку року та 28 з початку епідемії.

Під час обговорення ситуації, що склалася Межівський селищний голова відзначив, що вона – однозначно є складною і головним завданням наступних тижнів є дотримання тих  обмежень, які передбачає «червоний рівень» епіднебезпеки.

– Але, разом з тим, хочу акцентувати увагу всіх присутніх, а також всіх жителів громади , а насамперед підприємців на наступному пункті протоколу  Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій:

– Ці обмеження не діятимуть у випадках, якщо 100% співробітників (організаторів) та відвідувачів (учасників) вказаних закладів (заходів) будуть повністю імунізовані та матимуть зелений COVID-сертифікат.
Тобто, кожен із жителів громади повинен розуміти, що вакцинація може допомогти всім нам уникнути радикальних заходів, пов’язних із впровадженням   суворих карантинних обмежень “червоної зони”.

Звертаючись до представників малого бізнесу, хотів би ще раз наголосити, що місцева влада не прагнутиме просто: “Закрити!” і “Покарати!” Але робота торгових центрів, закладів громадського харчування, непродовольчих ринків та магазинів  з 18 жовтня продовжиться лише за умови , якщо 100% співробітників та відвідувачів  вказаних закладів  будуть повністю імунізовані та матимуть COVID-сертифікат. – наголосив Володимир Зражевський.

Говорячи про рівень вакцинації дорослого населення на Межівщині, очільник громади відзначив, що він залишає бажати кращого і складає на сьогодні лише близько 16%. 

– Але, аналіз захворюваності на коронавріус останнього тижня свідчить, що лише 1 з 88 недужих  є вакцинований! Це красномовна цифра, яка “кричить” про те, що нам треба нарешті серйозно задуматись як про власну безпеку, так і про безпеку рідних та близьких, всіх оточуючих.

Вакцинація – єдиний шлях до подолання COVID-19!

Одним з пунктів рішення комісії є забезпечення жосткого контролю за дотриманням обмежень, які передбачає «червоний рівень» епіднебезпеки.

Всі підприємці будуть  повідомлені про дотримання згаданих обмежень. 

Контроль за їх дотриманням здійснюватимуть рейдові групи у складі представників Національної поліції, Держпродспоживслужби, органів місцевого самоврядування.  

Що стосується роботи закладів освіти, то про їх закриття мова не йшла, адже з 18 жовтня  – розпочалися осінні шкільні канікули. (Хоча, за інформацією начальника відділу освіти Олександра Литвиненка – на сьогодні є ряд  закладів, де вакциновано 100% педагогічних працівників та обслуговуючого персоналу).

Дитячі садки громади продовжать свою роботу у звичному режимі.

До того ж , з понеділка – 18 жовтня у дошкільних закладах має розпочатися опалювальний сезон. 

Детальніше – у наших наступних публікаціях.

Нагадаємо, що  крім Дніпропетровщини «червоний рівень» запроваджується також у Донецькій, Запорізькій та Одеській областях.

Перехід Дніпропетровщини у “червону” зону стався через перевищення показників захворюваності, госпіталізації та завантаження ліжок із киснем.