Наша єдність – наша зброя! Як відзначили 105-річницю Соборності України у Межівській громаді

22 січня Україна відзначила День Соборності – одне з найвагоміших державних свят, яке набуло особливого значення після Революції Гідності та початку повномасштабної війни проти російських окупантів.

Як день, що символізує єдність українського народу!

Другий рік Україна продовжує боротьбу за незалежність у повномасштабній, кровопролитній війні з російськими окупантами.  Тому соборність залишається на порядку денному національних завдань. Цілісність держави буде цілковито відновлена тільки після того, як Україна звільнить усі території, захоплені ворогом.  Соборність – мета Перемоги!

Наша єдність – наша зброя!

Під таким гаслом у Межівській громаді пройшли  урочисті заходи, присвячені 105-й річниці Соборності України та річниці проголошення незалежності Української Народної Республіки

За традицією, цей насичений день почався із вшанування великого українського поета, борця за свободу і незалежність України – Тараса Григоровича Шевченка.

Межівський селищний голова Володимир Зражевський поклав квіти до погруддя Кобзареві, що встановлено у селі Українка (що є надзвичайно символічно) Межівської селищної ради.

Урочистою ходою з величезним Державним прапором України представники установ, громадських організацій, трудових колективів, мешканці селища пройшли центром Межової до Алеї Героїв, де відбувся урочистий мітинг «Вона наш витвір, наша мрія – соборна, вільна Україна».

Скорботною хвилиною мовчання присутні віддали шану всім українським борцям, які поклали свої життя за незалежність та територіальну цілісність нашої держави вшанували пам’ять земляків, чиї імена навіки вкарбовані в історію України, літопис Межівського краю.

До підніжжя пам’ятного знаку нашим Героям лягли живі квіти!

СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!

…9 років тому – у чергову річницю Соборності України, захищаючи свободу та Незалежність України, на Донеччині героїчно загинув наш земляк, десантник 25-ї окремої повітряно-десантної бригади Олег Кулиненко. Сьогодні рідні, близькі та друзі, Межівський селищний голова Володимир Зражевський вшанували світлу пам’ять земляка, поклали квіти до могили Героя, зустрілися з мамою Олега – Іриною Іванівною.

Олег щиро вважав захист Батьківщини обов’язком кожного справжнього чоловіка. А тому і пішов добровольцем у лави Збройних Сил України, обрав за покликом серця десантні війська.

У січні 2015-го десантник 25-ї окремої повітрянодесантної бригади солдат Олег Кулиненко трагічно загинув під час проведення антитерористичної операції на Сході країни, у ході боїв біля Авдіївки. Загинув, захищаючи Україну, захищаючи отчий дім, рятуючи пораненого товариша… За місяць йому мало б виповнитись лише 19 років…

У січні 2024 року – у День Соборності, коли Україна майже два роки протистоїть російським окупантам у широкомасштабній, кровопролитній війні, ми згадуємо подвиг Олега Кулиненка та всіх його побратимів, кожного Захисника рідної землі, який загинув у борні за незалежність України.

31 рік… Саме стільки мало б виповнитись сьогодні – 22 січня 2024-го нашому земляку, герою-десантнику 25-ї окремої повітряно-десантної бригади Андрію ШУЛЬЗІ.

Він загинув у ніч на 14 червня 2014 року у збитому російськими терористами літаку Іл-76 на території Луганського аеропорту.

ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ!

Також читайте:

Патріотичний флешмоб до Дня Соборності України провели у Центрі активності Межівської громади

У Межівській громаді у День Соборності напекли пиріжків для військових

Команда дівчат Межівської ДЮСШ – бронзові призерки обласного турніру з волейболу, присвяченого Дню Соборності України

Трохи історії Дня Соборності:

Акт Злуки став історичним об’єднанням українських земель в одній державі. Він увінчав соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини – щонайменше з середини XIX століття. Тобто це, без перебільшення,   основоположна віха українського державотворення.

105 років тому – 22 січня 1918 року – Українська Народна Республіка проголосила незалежність і боролася за право бути «самостійною, ні від кого незалежною, вільною, суверенною державою українського народу». Цей факт руйнує твердження російської пропаганди, буцімто Української держави не існувало, її вигадали більшовики.

Так, Українська незалежність понад 100 років тому зазнала поразки від більшовиків, зокрема, через використанням ними методів гібридної війни: невизнання своїх військ на території УНР, створення маріонеткових псевдореспублік, підтримку антиукраїнських рухів. Але також – через періодичний брак згуртованості в діях, попри спільне бажання українців жити в обʼєднаній державі. Сьогодні Російська Федерація знову прагне знищити українську державність і окупувати нашу землю. Тож так важливо залишатися монолітними в боротьбі проти ворога.

Але знаковим залишається той факт, що 22 січня 1918 року вперше у XX столітті українці проголосили незалежність власної держави – Української Народної Республіки, а 24 серпня 1991-го відбулося її відновлення.

Сьогодні, через трохи більше століття після проголошення Акта Злуки, ми обʼєднані у відстоюванні своєї незалежності і держави. А після перемоги над російським агресором Україна відновить свою соборність.

Десятиліттями радянська та російська пропаганди завжди нав’язували переконання, що українці діляться на «східняків»  і «западенців». Проте в сучасному спротиві російській агресії ми довели свою згуртованість і спільне прагнення жити у вільній державі, яка сама визначає своє майбутнє. Ця пропаганда зазнала краху…

Соборність невіддільна від державності, суверенітету й незалежності народу, які є фундаментом для побудови демократичної держави, запорукою виживання й існування нації. Тобто, ідея соборності була й залишається базовою національною цінністю українців. А нині вона є передумовою успіху нашого спротиву зовнішній агресії.

Соборність передбачає не лише пам’ять про спільне минуле, а й потребує згуртованої співпраці заради майбутнього. Коли ми, люди з різних регіонів країни, разом працюємо, створюємо знакове й важливе, боремося з окупантами.

Сьогодні соборність для України означає деокупацію всіх територій, захоплених ворогом, відновлення єдності з Донеччиною, Луганщиною та Кримом.