Пам’ятка “Повітряна тривога” для жителів, підприємців, керівників Межівської громади.

Виконавчий комітет  Межівської селищної ради  розробив пам’ятку “Повітряна тривога” для жителів  громади, підприємців, керівників.

Сигнал “Повітряна тривога” вмикають, якщо якийсь засіб повітряного нападу (літак, ракета) уже випущений у бік нашої області або населеного пункту. Завчасно виявляють це фахівці.

Ніхто не знає: чи спрацює ППО, чи зіб’ють цю ракету, але якщо навіть і зіб’ють, то немає гарантії, що уламки не впадуть на  будинок чи інший об’єкт інфраструктури.

Пам’ятайте: під час війни повітряна тривога не буває навчальною — щоразу, коли її оголошують, існує загроза життю.

Це сповіщення про реальну загрозу удару з повітря.

Тому не нехтуйте правилами!

 Навіть якщо емоційне виснаження зашкалює, щоразу прямуйте до укриття. Після сигналу «Повітряна тривога» не можна залишатися в будинках чи спорудах, особливо на верхніх поверхах.

Якщо, перебуваючи на робочому місці, почули сирену, мусите:

– виконати заходи, передбачені на такий випадок у внутрішньому документі по підприємству — інструкції або плані реагування;

– діяти за вказівками керівництва чи особи, яка виконує його функції;

– пройти до захисної споруди, найпростішого укриття чи підвалу, у крайньому випадку — керуватися правилом «двох стін».

– необхідно перебувати в укритті до моменту, коли органи місцевого самоврядування сповістять про відбій/завершення повітряної тривоги.

Проте, якщо поруч немає укриття, силоміць виганяти людей на вулицю заборонено — дайте можливість сховатися у приміщенні, де працівники/відвідувачі перебувають на момент оголошення повітряної тривоги.

Керівник юрособи під час оповіщення про повітряну тривогу в населеному пункті, де розташоване підприємство чи організація незалежно від форми власності зобов’язаний забезпечувати цивільний захист як своїх працівників, так і клієнтів/відвідувачів.

Ще до того, як у населеному пункті завили сирени, керівник підприємства чи організації  має зробити деякі кроки залежно від його типу:

 Керівники об’єктів із масовим перебуванням людей зобов’язані:

– встановити у службових і виробничих приміщеннях сигнально-гучномовні пристрої, електронні інформаційні табло, радіотрансляційні точки для передачі інформації з питань цивільного захисту (п. 25 Положення № 733);

– не відключати канали та лінії електрозв’язку, що задіяні системами оповіщення, не демонтувати сигнально-гучномовні пристрої, електросирени, електронні інформаційні табло, техзасоби та апаратуру оповіщення без погодження з місцевим органом виконавчої влади (п. 26 Положення № 733).

Відповідно до Правил № 1417, можемо стверджувати, що обʼєкти з масовим перебуванням людей — це об’єкти:

– на яких постійно або тимчасово перебуває 100 і більше осіб;

– які мають хоча б одне окреме приміщення, де одночасно перебуває 50 і більше осіб.

Це також будинки та споруди, що мають два і більше поверхи, якщо на поверсі одночасно перебуває понад 25 осіб, а для одноповерхових — понад 50 осіб.

Маються на увазі, зокрема: навчальні заклади, заклади охорони здоров’я зі стаціонаром, будинки для людей літнього віку та осіб з інвалідністю, санаторії і заклади відпочинку, розважальні, культурно-освітні та видовищні заклади, криті спортивні будинки і споруди, готелі, мотелі, кемпінги, торговельні підприємства та інші аналогічні за призначенням об’єкти з масовим перебуванням людей, у т. ч. торговельні центри, супер- та гіпермаркети. Тому, роботодавці будь-яких форм власності, як юридичні особи, так і фізособи-підприємці, мають дотримувати законодавчих вимог.

Звичайні підприємства та ФОПи

Тут усе залежить від кількості персоналу. Якщо працівників:

–   понад 50 осіб — керівник мусить розробити план реагування на надзвичайні ситуації у масштабі суб’єкта господарювання (п. 1 ч. 1 ст. 130 КЦЗ; п. 2 Порядку № 626);

– 50 осіб або менше — розробити інструкцію щодо дій персоналу суб’єкта господарювання в разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій. Вона має містити відомості про прогнозовані надзвичайні ситуації, сигнали оповіщення про небезпеку, дії персоналу після отримання сигналів, маршрути евакуації до безпечних місць, укриттів у захисних спорудах цивільного захисту, заходи зі збереження матеріальних цінностей.