Як діяти, якщо чуєш сигнал “ПОВІТРЯНА ТРИВОГА!” (Читаємо обов’язково!)

Про це розповідають фахівці Головне управління ДСНС України у Дніпропетровській області.

Надзвичайники радять дотримуватись правил безпеки, адже кожна тривога може коштувати вашого життя.

– В жодному випадку не можна нехтувати сигналом повітряної тривоги. В час його лунання ми маємо реальну загрозу ракетних атак. Намагайтесь одразу покинути місця із масовим перебуванням людей та прямуйте у найближче #укриття.

– Уточнюйте інформацію щодо найближчих до вас укриттів чи сховищ заздалегіть. Якщо в час тривоги перебуваєте вдома, користуйтесь правилом «двох стін». Перша стіна візьме на себе удар, а вже інша – уламки. Не стійте біля вікон чи на балконах.

– Завжди уникайте паніки. Навчайтесь контролювати власні емоції попри можливу небезпеку. Так, зможете приймати зважені рішення та правильні дії, а також допомогти тим хто цього потребує.

– В час тривоги не потрібно виходити із укриття, на вулицю. Особливо щоб подивитись звідки летять ракети або зафіксувати їх влучання на мобільний телефон. По-перше, такі відео та фото не можна поширювати в мережі інтернет, у будь-яких месенджерах та соцмережах. Дотримуйтесь часу тиші та не допомагайте ворогу. По-друге, це небезпечно для вашого життя. Укриття можна покинути лише через 15 хвилин після закінчення тривоги або ж якщо ви впевнені, що зовні вже безпечно.

– Якщо обстріл застав вас на вулиці, лягайте на землю.
Бажано знайти місце нижче рівня землі та подалі від будівель. Під час руху в автомобілі, зупинітся та вийдіть. Прямуйте на безпечну відстань від нього та швидко знайдіть місце схову. Пам‘ятайте, що під час обстрілу, будь-який транспортний засіб обов‘язково необхідно покинути. Не можна ховатись в автомобілі. Від попадання снарядів чи уламків автомобіль може вибухнути, від ударної хвилі ви опинитесь затиснутими у металевих конструкціях автівки.

Насправді, кожен має право самостійно обирати, як правильно діяти, де ховатись та чи ховатись взагалі. Хтось у цей час піде до супермаркету, а хтось в укриття. Це вибір кожного. Але ж подумайте, чи варте ваше життя, аби все ж таки ризикнути і зробити не так, як вимагають правила

Тож, не нехтуйте порадами.

Це впершу чергу ваша безпека та ваших близьких.

Бережіть один одного!