Рада продовжила дію воєнного стану та загальну мобілізацію

Верховна Рада України ухвалила рішення про продовження воєнного стану та загальної мобілізації. Це було вже дев’яте голосування Парламенту за воєнний стан з початку війни.

Загальна мобілізація та воєнний стан в Україні продовжаться. Ці заходи триватимуть до 14 лютого 2024 року.

Депутати у Верховній Раді провели голосування за продовження дії воєнного стану та загальної мобілізації в Україні ще на 90 днів. Відповідно це рішення набуде чинності з 16 листопада 2023 року.

“За” проголосувало 329 депутатів, ще 19 – не голосували взагалі. Водночас “проти” не проголосував ніхто.

Нагадаємо:

  • Попереднє рішення було ухвалене 18 серпня. Відповідно до цього, загальна мобілізація та воєнний стан мали тривати до 15 листопада 2023 року, однак за необхідності їх продовжили.

  • Володимир Зеленський 17 серпня підписав закон № 9533 про продовження воєнного стану, а також закон № 9532 про продовження терміну проведення загальної мобілізації.

  • Цей особливий правовий режим накладає певні обмеження на цивільних і дає більше повноважень представникам держави та військовим. Органи державної влади, військове командування, військові адміністрації та органи місцевого самоврядування отримують повноваження, необхідні для якнайшвидшої стабілізації ситуації.