Майже 15 тисяч переселенців прихистили в громадах району

З 24 лютого до району переїхало 14 838 вимушених переселенців. 2 193 – чоловіки, 5 171 – жінки, 4 000 – діти, маломобільні групи населення – 3 474. На утриманні громад перебуває 8 658 осіб, на самостійному забезпеченні – 6 045 переселенців.

– Люди прибувають, переважно, з сусідніх Донецької, Запорізької, Харківської областей. Органи соцзахисту та ЦНАПи реєструють переселенців. До того ж, є можливість зробити це самостійно – через застосунок Дія, – розповідає виконувачка обов’язків начальника управління соціального захисту населення Синельниківської РВА Світлана Носач. – У людей завжди є можливість рушити далі – до західних регіонів, адже так у нас буде можливість всім їм надати допомогу, обігріти.

Найбільше ВПО прийняли міста Першотравенськ та Синельникове, Межівська, Миколаївська, Васильківська, Покровська громади. Розселяють людей в комунальних закладах, у приватних будинках громад.

Гуманітарну допомогу, зокрема, їжу, одяг та засоби гігієни переселенці отримують від обласної та районної військових адміністрацій, обласної ради, депутатів всіх рівнів, міжнародних та українських благодійних організацій.