Дбаємо про надання якісних медичних послуг!

В умовах кардинальних змін в медицині, закріплених на законодавчому рівні, Межівська селищна рада докладає максимум зусиль для подолання викликів та труднощів, пов’язаних з діяльністю закладів охорони здоров’я в рамках нової медичної системи.

Наша ціль – зберегти та покращити наші заклади медицини, удосконалити їх роботу, сформувати нові – ефективні алгоритми роботи, розширити матеріально – технічну базу закладів, забезпечити сучасним обладнанням та засобами індивідуального захисту пацієнтів і медичних працівників. Це ключові передумови для розширення переліку та обсягів медичних послуг, покращення їх якості.

Протягом 2020-2021 років виконавчим комітетом Межівської селищної ради проведено значну роботу щодо залучення коштів на розвиток матеріально–технічної бази закладів охорони здоров’я селищної громади з різних джерел фінансування.

Так, лише за підсумками 2020 року на придбання медичного обладнання направлено 2275,8 тис. грн., в т.ч. кошти місцевого бюджету – 1712,9 тис. грн. Придбано ряд вартісного обладнання, зокрема:

  • відеоендоскопічну систему;
  • аналізатор біохімічний в комплекті з набором реагентів;
  • коагулометр 4 канальний напівавтоматичний з набором реагентів;
  • комп’ютерне обладнання; комплект із відео системи і гістероскопів;
  • портативний відеоларингоскоп;
  • кисневі концентратори;
  • ліжко лікарняне з електричним приводом;
  • систему моніторингу фізіологічних показників з модулем капнографії та ін.

Як результат проведеної роботи, станом на серпень 2021 року Центральна лікарня Межівської селищної ради надає послуги за вісьмома пакетами медичних послуг.

Крім того, у ювілейний рік 30-ї річниці Незалежності України, за рахунок коштів обласного бюджету закінчуються роботи по будівництву лікарняної амбулаторії в с. Іванівка та триває будівництво амбулаторії в с. Веселе. Кошторисна вартість кожного з проєктів – біля 13 мільйонів гривень.

На виконання умов Меморандуму про співпрацю між Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ у рамках проєкту «Зміцнення ресурсів для сталого розвитку приймаючих громад на сході України» Межівська громада взяла участь у пілотному проекті «Холодовий ланцюг».

Відповідно до визначених потреб, за кошти проєкту для медичних закладів громади придбано обладнання та матеріали на загальну суму 524.8 тис. грн., в т.ч. кисневий концентратор, бактерицидні опромінювачі, термосумки багаторазового застосування, електронні реєстратори температури та ін. Окрім того вже закуплені фармацевтичні холодильники для первинного і вторинного рівня медичного обслуговування на суму 402,1 тис. грн., очікуємо на доставку.

У поточному році в рамках Програм фінансової підтримки та розвитку первинної та вторинної ланок медицини (Місцеві стимули), виділено кошти на обладнання для Веселівської амбулаторії (майже 120 тис. грн.), ремонт житла для сімейного лікаря та облаштування житла для лікарів Веселівської та Іванівської лікарняних амбулаторій.

Нарешті, у рамках проєкту GIZ «Зміцнення ресурсів для сталого розвитку приймаючих громад на сході України», кластеру «Перспективи розвитку східних регіонів України, що діє за дорученням уряду Німеччини, проведено SWOT-аналіз на підставі оцінки потреб сектору охорони здоров’я з метою розробки Стратегії розвитку медичної галузі Межівської селищної громади.

Наразі зусилля місцевої влади направлені на покращення якості медичних послуг та їх доступності для кожного мешканця громади.

Маємо амбітні плани перспективного розвитку галузі охорони здоров’я на наступні роки, віримо, що спільними зусиллями зможемо побудувати зразкову систему надання медичних послуг!

Любов ВАСИЛЕНКО,
керуючий справами виконавчого комітету
Межівської селищної ради