Межівська громада та проект GIZ : Результати – є! Співпраця триває!

У рамках проєкту GIZ «Зміцнення ресурсів для сталого розвитку приймаючих громад на сході України», кластеру «Перспективи розвитку східних регіонів України, що діє за дорученням уряду Німеччини, з метою обговорення результатів реалізації пріоритетних напрямів співпраці між GIZ та Межівською СТГ, 09.03.2021 р. відбулася онлайн зустріч із директором проекту Майком Маттесом.

На ній були обговорені результати співпраці у сферах охорони здоров’я та соціального захисту, а також узгоджено питання щодо напрямків подальшої співпраці між Межівською СТГ та проектом GIZ. В онлайн зустрічі взяли участь очільник громади Володимир Зражевський, члени координаційної ради та двох робочих груп у сфері охорони здоров’я та соціального захисту. Координатор проєкту Ольга Косянчук презентувала ключові теми та результати, яких вдалося досягнути за період 24.06.2020 р. – 09.03.2021 р. завдяки спільним злагодженим діям партнерів проєкту.

1. У секторі охорони здоров’я з метою розробки Стратегії здоров’я громади проводиться визначення потреб населення та можливостей громади у сфері охорони здоров’я та громадського здоров’я і аналіз даних:
– оцінка обізнаності представників медичних установ в громаді в питаннях щодо громадського здоров‘я;
– оцінка матеріально-технічного забезпечення холодового ланцюга;
– розробка «дорожньої карти» з розвитку сфери громадського здоров‘я в частині попередження інфекційних хвороб;
– обладнання «холодового ланцюга» та інше медичне обладнання;
– придбано обладнання для медичних закладів (451 868,32 грн);
– планується проведення заходів з посилення міжсекторальної взаємодії та громадського здоров’я;
– проведення супервізій в медичних установах та розробка системи мотивації персоналу;

2. В секторі соціального захисту з метою розробки Стратегії розвитку розпочато визначення потреб населення і можливостей у соціальному секторі:
– організовано обмін досвідом між громадами щодо функціонування пунктів прокату реабілітаційного обладнання на базі терцентрів та центрів надання соціальних послуг;
– оснащено пункт прокату реабілітаційним обладнанням (83 184 грн);
– надання експертної і консультативної допомоги;
– проведення освітніх заходів (вебінари, тренінги, майстер-класи тощо);
– покращення співпраці між установами соціального обслуговування та посилення міжсекторальної взаємодії;
– подано проєкти змін для установ соціального обслуговування.

Зустріч пройшла конструктивно, в дружній невимушеній атмосфері. Сторони залишилися задоволені спілкуванням і досягнутими домовленостями.