На сесії Межівської селищної ради

Звіт про виконання бюджету 2020 року, компенсація Укрзалізниці, утворення першої депутатської групи у складі ради, проект меморандуму співробітництва зі Слов’янською громадою та онлайн-трансляція наступних пленарних засідань. Ці та інші питання (загалом 25) були розглянуті депутатами під час третьої сесії Межівської селищної ради VIII скликання, яка відбулася минулої п’ятниці, 12 лютого.

Отже, з метою збереження роботи залізничної станції Межова по тарифному знаку “П” Тарифного керівництва Укрзалізниці (діяльність квиткової каси та зупинка поїздів далекого сполучення) депутатами було затверджено Програму щодо компенсації з бюджету Межівської селищної територіальної громади АТ “Укрзалізниця” збитків за утримання залізничної станції Межова на 2021 рік. Насамперед мова йде про витрати на заробітну плату касирів. Сума компенсації буде обрахована та представлена Укрзалізницею.

Серед низки рішень, заслуговує на увагу і схвалення проекту договору про співробітництво між Межівською селищною та Слов’янською сільською радами на 2021-2022 роки. Це питання актуальне у контексті спільного фінансування установ, закладів та підприємств, що перебувають у комунальній власності Межівської громади, але забезпечують надання послуг у сфері освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту, адмінпослуг послуг тощо і жителям Слов’янської громади. (Нагадаємо, що меморандум про співробітництво між Межівською та Новопавлівською об’єднаними громадами укладено ще у 2020 році.)

Одним з ключових питань стало затвердження звіту щодо виконання бюджету Межівської селищної ради за 2020 рік.

На звітному засіданні у депутатському корпусі селищної ради утворено першу депутатську групу – “Демократичне об’єднання”. До її складу увійшли депутати Кадолба О.В. – голова групи, Харламов В.В. (обидва представники партії Слуга народу) та Ігнатьєв М.М. (Аграрна партія України). За словами представників групи, вони відкриті для всіх колег – депутатів, які бажають приєднатись. «У групи більше повноважень та можливостей щодо запитів, виступів, внесення пропозицій та інших процедурних питань…» – пояснили вони, коментуючи створення “Демократичного об’єднання”.

…Наступна сесія Межівської селищної ради ймовірно пройде у новій залі засідань, а саме у колишній залі засідань Межівської районної ради, яка провела тут свою останню сесію ще 20 жовтня 2020 року. Будівля за адресою: смт Межова, вул. Грушевського, 5, де розташовувалася Межівська райрада та до сьогодні знаходиться Межівська райдержадміністрація – перебуває у комунальній власності Межівської селищної територіальної громади.

З огляду на те, що формат повноцінного проведення сесій із залученням широкого кола запрошених дійсно вимагає більш просторого приміщення, депутати одностайно підтримали цю пропозицію депутата Валентина Харламова.

Однак для того, аби змінити місце проведення сесій – питання має бути включене у чергу денну пленарного засідання і, таким чином, стане першим серед розглянутих на наступній сесії Межівської селищної ради.

Більше того, необхідність проведення засідань у новій сесійній залі тісно переплітається із наступним питанням, яке також підтримали депутати – проведення онлайн-трансляції засідань сесій. На переконання ініціаторів, питання це має сприяти забезпеченню відкритості і прозорості у діяльності селищної ради та її виконавчих органів.

Інформація «Межівського меридіана»