На сесії селищної ради

Одна із найемоційнішихих і найнапруженіших сесій поточної каденції! Саме так можна охарактеризувати роботу п’ятої сесії Межівської селищної ради VIII скликання, яка відбулася минулого тижня.

Понад 5 годин роботи та 43 розглянутих питання…

На сесію завітала депутат Дніпропетровської обласної ради Пустова М. І.

Марія Іванівна передала присутнім вітання і слова підтримки від голови облради Миколи Лукашука і депутатського корпусу.

Депутати селищної ради підтримали ініціативу Національної платформи Жінки за мир зі створення міжфракційного об’єднання «Жінки за Мир», до якого увійшли всі жінки депутати – Межівської громади. Сесія також підтримала звернення жінок України до керівництва країни щодо соціального захисту дітей, сімей та матерів.

…Цілком очікувано у епіцентрі обговорення опинилися питання «Про зміну типу та перейменування загальноосвітніх шкіл громади» у контексті освітньої реформи та на виконання Закону України «Про повну загальну середню освіту».

Мова йде у першу чергу про те, що реформа передбачає поділ шкіл на три ступені. Початкові школи, гімназії та ліцеї – саме так повинна виглядати структура, яка прийде на зміну звичним нам загальноосвітнім школам.

І хоча реалізація реформи передбачена до 2027 року – вже сьогодні громади постають перед нагальною потребою внесення змін до діючої освітньої мережі, а саме переформатування шкіл у гімназії та ліцеї.

Це все необхідно реалізувати саме зараз, аби з початку нового навчального року не опинитись в ситуації, коли загальноосвітні школи опиняться поза державним фінансуванням або, взагалі, під загрозою, що їх випускники не отримають відповідний документ про освіту.

Напередодні у старостинських округах на базі шкіл проведено низку громадських слухань. Теж непростих, місцями напружених, але і не без конструктивних пропозицій від місцевих жителів, батьків, педагогів.

На сесії ж депутати приймали важливі рішення щодо зміни типу та перейменування шкіл громади у ліцеї та гімназії, відповідно визначених норм та критеріїв.

Як ми вже відзначили, голосування вийшло досить емоційним, на сесію прибула ініціативна група села Новопідгородне, яка за активної підтримки депутатів від округу гаряче відстоювали позицію створення на базі Новопідгороднянської школи саме ліцею, а не гімназії, як передбачалося проектом рішення. На знак протесту, вони залишили сесійну залу….

Як відзначили селищний голова Володимир Зражевський та начальник відділу освіти Олександр Литвиненко, питання дійсно непросте, навіть болюче для окремих шкіл та населених пунктів… Але необхідне, а головне, від своєчасності прийнятих рішень, залежатиме організація навчального процесу у наступному навчальному році.

Отже, на базі загальноосвітніх шкіл громади з 1 вересня 2021 року почнуть роботу 6 ліцеїв 3 гімназії та 1 початкова школа:  КЗО «Межівський ліцей №1» МСР»;  КЗО «Межівський ліцей №2» МСР»; КЗО «Межівський аграрний ліцей-інтернат» МСР»; КЗО «Володимирівський ліцей» МСР»; КЗО «Веселівський ліцей» МСР»; КЗО «Райпільський ліцей» МСР»; «Іванівська гімназія» МСР»; КЗО «Новопідгороднянська гімназія» МСР»; філія «Новогригорівська гімназія» КЗО «Межівський ліцей №1» МСР»; КЗО «Демуринська початкова школа» МСР».

Крім того, на звітній сесії прийняте рішення про ліквідацію Української філії І ступеня Межівської ЗШ І-ІІІ ступенів №1 з 1 серпня 2021 року.

(Про те, як вплине реформа на освітню мережу громади і чи готові до цієї реформи жителі Межівщини, виконавчий комітет селищної ради та самі освітяни – читайте незабаром у розгорнутому матеріалі “Межівського меридіана”…)

Серед інших питань черги денної варто відзначити такі, як:

– Звіт про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Межівської СТГ на 2018-2020 роки. Інформував сам очільник громади Володимир Зражевський, який досить детально ознайомив присутніх з ключовими напрямками спільної роботи виконавчого комітету та депутатського корпусу громади, зокрема щодо: економічного розвитку, соціального захисту населення, функціонування галузей освіти, медицини та культури тощо (звіт оприлюднений на офіційному сайті селищної ради);

– Інформацію т. в. о. начальника Межівського відділення поліції Синельниківського РУП ГУНП України в Дніпропетровській області щодо профілактики, попередження та розкриття правопорушень на території Межівської СТГ за 2020 рік;

– Підсумкові звіти про виконання ряду селищних програм, на 2018-2020 роки.

На сесії також було представлено звіт щодо виконання бюджету Межівською СТГ за І квартал 2021 року (ознайомитись можна на офіційному сайті селищної ради, у №17 «Межівського меридіана» та за посиланням).