Новий автобус для новогригорівських школярів!

…80 кілометрів, які щодня долає шкільний автобус Новогригорівської ЗОШ відтепер стануть значно комфортнішими для учнів та вчителів, які підвозяться до школи із сіл Новогригорівського старостинського округу.

Після завершення останньої сесії Межівської селищної ради, голова – Володимир Зражевський у присутності  депутатського корпусу вручив ключі від новенького автобусу Аtaman D093S2 директору школи  Любомирі Миколаївни Улянченко.

– Хотілося, щоб цей транспорт був завжди заповнений учнями і  їм було значно комфортніше та затишніше під час поїздок. – наголосив  він.

Директор школи у свою чергу висловила вдячність за турботу від імені учнівського та педагогічного колективів школи,  а також від імені батьків селищному голові, Володимиру Миколайовичу Зражевському, начальнику відділу освіти, молоді та спорту Олександру Олексійовичу Литвиненку.

…А що ж «попередник», тобто автобус який до цього часу вірою і правою служив Новогригорівській школі?

За словами водія Літвінова А. Г., за умови гарного догляду, він ще виконував свої функції. Але… 15 років – це солідний термін, тим більше для транспорту, який перевозить дітей.

Коротше кажучи, як шкільний автобус, він вичерпав як моральний, так і матеріальний ресурс.

Анатолій Григорович поділився, що  кожного дня автобус долає біля 80  кілометрів. Маршрут наступний: село Миронове,  де мешкає водій, далі – Красногорівка, потім Слав’янка – Новогригорівка – Водолазьке і знову Новогригорівка. А в другій половині дня – те ж саме , тільки в зворотному напрямку.

Любомира Миколаївна повідомила, що  до школи підвозиться 36 дітей із Водолазького, Красногорівки та Новогригорівки, 3 вчителів та 2 працівники школи.

… Як розповів нам начальник відділу освіти, молоді та спорту Межівської селищної ради Олександр Литвиненко, даний автобус придбаний за рахунок коштів державного бюджету та співфінансування з бюджету селищної  ради.

Варто відзначити, що це спеціалізований транспортний засіб для перевезення школярів різного віку, виготовлений за спеціальним Державним стандартом України для шкільних автобусів. Автобус зібраний на базі шасі японського виробника Isuzu Motors Ltd. Двигун Isuzu – дизельний, Евро-5.

Автобус має 32 місця для сидіння (з водієм), автономну систему обігріву салону, систему кондиціювання місця водія, систему сигнального виклику з салону до водія та систему внутрішнього оповіщення, кожне пасажирське місце обладнане пасами безпеки.

В наявності система блокування дверей під час руху автобусу, система обмеження швидкості.

Крім того, він також обладнаний спеціальним підйомником  для перевезення дітей з особливими потребами…

– На сьогодні це єдиний шкільний автобус у селищній раді та в районі також – зі спеціалізованим обладнанням для дітей з особливими потребами. Це дуже важливо, адже ми плануємо використовувати  його не лише для підвозу учнів до шкіл, а також і до  Інклюзивно – ресурного центру Межівської селищної ради.  –  відзначив Олександр Олексійович.

Євген Травневий