Цілеспрямованість та наполегливість, як запорука успішного працевлаштування

Вирішення питання працевлаштування людей з обмеженими можливостями потребує постійної уваги з боку суспільства та держави. Служба зайнятості допомагає соціально вразливим категоріям громадян у подоланні перешкод, що виникають на їхньому шляху до працевлаштування, та в отриманні бажаної, достойної та посильної роботи.

Підбір підходящої роботи для осіб з особливими потребами здійснюється згідно діючого законодавства відповідно до їх професійних навичок, знань, індивідуальної програми реабілітації та з урахуванням побажань щодо умов праці. Одним з головних завдань фахівців служби зайнятості є розробка комплексу заходів, які сприяють особам з інвалідністю знайти своє місце на ринку праці та реалізувати себе як особистість.

Так, до відділу надання соціальних послуг в Межівському районі Павлоградського МРЦЗ звернувся з метою працевлаштування безробітний Володимир Сидоряк. Чоловік має третю групу інвалідності. Останнім часом він працював адміністратором, але через стан здоров`я йому довелося звільнитися. Перед Володимиром постало важливе питання, як знайти роботу, яка доступна за станом здоров`я та буде приносити стабільний дохід. Після проведення анкетування, фахівцями центру зайнятості разом із безробітним було розроблено індивідуальну програму та ряд активних заходів щодо його подальшого працевлаштування.

Під час перебування на обліку у центрі зайнятості, чоловік відвідав ряд семінарів з техніки пошуку роботи, де засвоїв методи пошуку вакансій, складання резюме, успішної самопрезентації роботодавцям. Також він отримав профконсультаціні послуги та відповідні рекомендації щодо працевлаштування.

Згодом його кандидатуру було запропоновано роботодавцеві ТОВ «СК Дніпровський» на заявлену вакансію слюсар-ремонтник. Володимир успішно пройшов співбесіду та був працевлаштований за направленням служби зайнятості.

Цей приклад свідчить про те, що людина з особливими потребами, яка виявляє цілеспрямованість, наполегливість, впевненість у собі та в повній мірі використовує надані службою зайнятості можливості, може вдало працевлаштуватись та реалізувати себе.

Відділ надання соціальних послуг
в Межівському районі Павлоградського МРЦЗ