Підприємці готуються до масового застосування РРО/ПРРО

Сьогодні більшість підприємців готується до повної фіскалізації з 1 січня 2022 року. Оскільки законопроєкти, які б могли її відтермінувати, поки що лежать мертвим вантажем, дехто йде на мітинги й категорично не погоджується застосовувати РРО/ПРРО, а дехто змирився й готується до цієї події.

Але, мабуть, найкращим у даному випадку буде принцип: «Сподівайся на найкраще, але готуйся до …. (не будемо нагнітати) – реальності».

З огляду на досить складну ситуацію у середовищі підприємців, адже деякі з них відверто сьогодні налаштовані песимістично щодо впровадження РРО/ПРРО з 1 січня 2022 року, (а нерідко можна почути і зовсім панічні настрої, пов’язані із закриттям підприємницької діяльності) – виконавчий комітет Межівської селищної ради вирішив ініціювати зустріч з підприємцями Межівщини, запросивши до участі як представників малого бізнесу, так і податківців різних рівнів.

Зустріч відбулася 22 грудня у залі засідань Межівської селищної ради під красномоною назвою «ФОП і РРО/ПРРО-2022 – наближення часу «Ч», де на початку роботи учасників привітав ініціатор заходу – селищний голова Володимир Зражевський.

Для інформації: РРО – це реєстратор розрахункових операцій. Простіше кажучи – це обладнання, яке зберігає та передає інформацію про всі здійснені операції продажу товарів, робіт та послуг податковій службі.

Правильне РРО – це такий реєстратор, який зареєстрований, опломбований у встановленому порядку та переведений у фіскальний режим роботи. Такі РРО повинні мати функцію роздрукування відповідних розрахункових документів (фіскальних чеків). В деяких випадках у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг необхідно застосовувати також розрахункову книжку.

РРО буває двох видів:
· апаратне РРО – касовий апарат, фіскальний реєстратор, мобільний реєстратор тощо. Апаратне РРО – це звичайний касовий апарат різних модифікацій, які ми постійно бачимо в супермаркетах та магазинах.
· програмне РРО – це спеціальна комп’ютерна програма, яку можна використовувати на комп’ютері, смартфоні чи планшеті, що мають доступ до Інтернету для зв’язку з податковою службою. Програмне РРО є альтернативою апаратного РРО, який можна використовувати замість касового апарату. Ця програма буде формувати електронний розрахунковий документ, який необхідно відправити покупцю (споживачу).

Треба відзначити, що підприємці проявили високу активність – у зустрічі взяли участь понад 60 осіб не лише з Межівської, а й Новопавлівської та Слов’янської (онлайн) громад.

Як підкреслив Володимир Миколайович, зовсім не випадково зустріч має назву “Наближення часу “Ч”, адже вже з 1 січня 2022 року ФОП-єдинники 2-ї – 4-ї груп мають бути «фіскалізовані» та застосовувати РРО/ПРРО.

– Але ми знаємо, що у підприємців сьогодні виникає чимало питань, повязаних із впровадженням РРО/ПРРО. А тому вважаємо, що саме зараз необхідно розпочати активний діалог, роз’яснення, якщо хочете, навчання з цього питання.
Хочу підкреслити, що Межівська селищна рада, без перебільшення , вважає підприємців одним з наріжних каменів фундаменту громади. Це і робочі місця, і наповнення місцевого бюджету. Сподіваюсь, що зустріч буде корисною для всіх присутніх…

Перед підприємцями із роз’ясненнями виступили представники Межівської Державної податкової інспекції ГУ ДПС у Дніпропетровськй області: начальник Людмила Дудко, старший державний інспектор Ірина Крупа, державний інспектор Інна Коток.

Участь у зустрічі з ФОПами Межівщини через засоби відео-зв’язку взяв Роман Дудник – заступник начальника відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту ГУ ДПС у Дніпропетровській області. Власне, до Романа Олександровича і прозвучало найбільше питань від підприємців. Як з’ясувалося, їх коло – досить широке і торкається майже усіх напрямків: від етапу реєстрації РРО, ПРРО до нюансів практичного щоденного використання.

Присутні ставили питання щодо використання РРО у сфері послуг, торгівлі, як на ринку, так і в магазинах, в т. ч. складними побутовими виробами та підакцизним товаром тощо.

Обговорення відбувалося у режимі питання-відповідь: кому обов’язково використовувати РРО вже зараз, які наступні терміни впровадження РРО, як правильно кодувати товар та передавати звітність та інші.

По завершенню заходу, багато з підприємців досить схвально відгукнулися на ініціативу такої зустрічі, більше того – вважають її користь неоціненною.

Хоча разом з тим питань у підприємців залишається багато, адже з 1 січня фактично припиняє своє існування спрощена система оподаткування, касові апарати коштують, м’яко кажучи, недешево, як і комп’ютерне обладнання до Програмного РРО…