В Дніпропетровській обласній раді відбулась IX сесія: депутати ухвалили бюджет регіону на наступний рік

Про це повідомляє офіційний сайт Дніпропетровської обласної ради.

Проєкт кошторису підтримали 92 депутати.

Загальний ресурс обласного бюджету на наступний рік склав 11.2 млрд грн. Це на 2 млрд грн більше, ніж плановий бюджет області торік. Основними напрямками фінансування у 2022-му стануть: сфера охорони здоров’я, освітня галузь, соціальниц захист, спорт й культура.

Трансферти з державного бюджету в наступному році становитимуть 2,4 мільярди гривень.

З них 786 млн грн – освітня субвенція, 180 млн грн – на підтримку закладів охорони здоров’я. 1,1 млрд грн закладено на будівництво, реконструкції та ремонти доріг. До цієї суми додається ще понад 300 млн з обласного бюджету.

«Також ми маємо перевиконання бюджету цього року, тож, 508, 9 млн грн депутати спрямували на боротьбу із COVID-19. 190,8 млн з них підуть на придбання обладнання для обласних закладів охорони здоров’я.
318,1 млн — це субвенція з обласного бюджету бюджетам територіальних громад області для забезпечення централізованою подачею кисню ліжкового фонду місцевих закладів охорони здоров’я.

3,5 млн — це виплати одноразової грошової допомоги незахищеним верствам населення та медичним і іншим працівникам, які захворіли на гостру респіраторну хворобу COVID-19 », — розповів Микола Лукашук.

Дохідна частина обласного бюджету 2021 збільшилася і за рахунок трансфертів з держбюджету на загальну суму 282,6 млн грн.

Більша частина з них підуе на реалізацію інфраструктурних проектів та розвиток об’єктів соціально-культурної сфери.

56, 5 млн з обласного бюджету — на оплату енергоносіїв бюджетним установам.

10 млн грн — забезпечення виплати стипендій студентам закладів фахової передвищої освіти та професійно-технічної освіти.

2,3 млн — для придбання мікроавтобусів, а також харчоблоків у закладах освіти.

У бюджеті ж наступного року збільшаться й соціальні виплати. Стипендії для учнів ПТНЗ зростуть у 2.5 рази, для студентів фахової передвищої та вищої освіти — у 1.5.

Підтримали депутати і регіональні програми. На наступний рік заплановано оздоровлення близько 80 тисяч дітей області. В програмі соціального захисту закладено 36,2 млн грн матеріальної допомоги на виплати для медиків, які перехворіли на COVID-19. 15.2 млн грн спрямують на допомогу малозабезпеченим верствам населення. А щомісячні виплати членам сімей загиблих в АТО/ООС затверджені у розмірі 10.8 млн грн.

З’явилась і нова програма розвитку та функціонування української мови та державності. Вона діятиме з 2022 по 2026 рік. Передбачає ряд заходів із захисту і пропагування державної мови у всіх сферах суспільного життя.

Серед іншого депутати підтримали рішення про безоплатне відвідання театрів області учасниками АТО/ООС, їх рідними та сім’ями загиблих бійців. А також вчергове проголосували про безкоштовне відвідування Музею АТО.

Одним з важливих рішень сесії було надання статусу національного Дніпропетровському театру опери в балету.

Джерело: офіційний сайт Дніпропетровської обласної ради.