26 квітня виповнюється 34-а річниця Чорнобильської катастрофи

Напередодні, Межівський селищний голова Володимир Зражевський поклав квіти до пам’ятного знаку, присвяченого загиблими ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС, що розташований на подвір’ї Свято-Успенського  храму. 

Разом з Благочинним Межівського району, настоятелем храму, отцем Андрієм вони вшанували світлу  пам’ять ліквідаторів, яких немає сьогодні поруч з нами та всіх жертв Чорнобильської катастрофи, хвилиною мовчання.

Як повідомив нам отець Андрій – у неділю 26 квітня у Свято-Успенському храмі відбудеться  молебень за загиблими внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

 

… Саме 26 квітня 1986 року о 1 год. 23 хв. на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний хімічний вибух, який спричинив руйнування частини реакторного блоку і машинного залу.

Після вибуху та пожежі утворилася радіоактивна хмара, яка накрила не лише території сучасної України, Білорусі та Росії, але й території багатьох європейських країн.

За Міжнародною шкалою ядерних подій (INES) цю аварію класифікували за найвищим – сьомим рівнем небезпеки.

Минуло вже 34 років з моменту катастрофи на Чорнобильський АЕС…

І відтоді кожного року 26 квітня уся Україна згадує героїв, які першими вступили у нерівну боротьбу з  неконтрольованою ядерною енергією.

Згадує тих, хто виконував роботи з дезактивації, готував і здійснював після аварійний пуск блоків ЧАЕС.  Всі вони – а їх за приблизними  підрахунками було близько 600 000  чоловік – зробили вій величезний внесок у справу ліквідації наслідків тієї страшної катастрофи.

На сьогодні, за інформацією  управління соціального захисту Межівської райдержадміністрації на території району проживає 69  ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, з них 11 – мають І категорію ( тобто отримали інвалідність саме внаслідок своєї участі у ліквідації цієї техногенної катастрофи), 44 – ІІ категорію і 14– ІІІ категорію.

А всього на обліку знаходиться 151 особа з числа, які мають статус постраждалих від аварії на Чорнобильській АЕС, з них 27 – потерпілі діти, 12 – вдови померлих громадян, смерть яких пов’язана з ЧАЕС.

Як розповіла нам начальник відділу соціального захисту виконавчого комітету Межівської селищної ради Анна Василенко, на останній сесії Межівської селищної ради депутати  затвердили зміни до селищної «Програми надання цільової адресної допомоги окремим категоріям населення Межівської селищної територіальної громади на 2018-2020 роки», які зокрема передбачають надання одноразової соціальної виплати з нагоди 34-ї річниці Чорнобильської катастрофи: учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС категорії 1, 2 та 3-ї категорій,  а також  вдовам учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, які проживають на території громади.  

Євген Травневий.