«А той третій празник – Святе Водохреща»

Інформація про офіційно визначені місця проведення масових заходів на водоймах Межівського району

Межівська ОТГ:

– смт Межова, «Ставок Запорізький» – 11 год;

– с. Іванівка, берег р. Вовча – 11.00 год;

– с. Веселе, водойма в центрі населеного пункту – 11.00 год;

– с. Водолазьке, берег р. Бик – 11.00 год.

Слов’янська сільська рада:

– с. Слов’янка, вул. Набережна, 40 у садибі «Перлина степу» – 11.30 год;

Новопавлівська ОТГ:

– с. Новопавлівка на р. Солона, плесо Гапка, правий берег ТОВ «Чугуєво» – 11.00 год.

 

Як підготуватисяь до пірнання в ополонку!

З метою профілактики нещасних випадків напередодні свята Водохреща працівники Межівського РС ГУ ДСНС України звертаються із застереженням бути вкрай обережними, перебуваючи поблизу водних об’єктів.

Одні люди пірнають в ополонку, щоб перевірити себе, інші здійснюють обмивання за покликом душі, щоб очиститися від гріхів і стати духовно сильнішими, а хтось просто визнає це модним. Вважається, що купання в ополонці загартовує організм і зміцнює імунітет. Як би там не було, пірнати без підготовки не можна, адже це загрожує негативними наслідками. До купання на Водохреща треба ретельно підготуватися й дотримуватись усіх правил безпеки, оскільки для організму подібні процедури – це значний стрес.

Щоб не зашкодити здоров`ю під час купання на Водохреща, слід дотримуватися правил безпеки.

• Перед тим, як пірнути в ополонку, необхідно обов`язково порадитися з лікарем, адже існує цілий перелік захворювань, при яких зимове плавання протипоказане.

• Якщо рішення зануритися в холодну воду 19 січня прийняте – порада від медиків: пірнати в ополонку лише в тому разі, якщо ви повністю здорові.

• До пірнання в ополонку потрібно готуватись: організм повинен бути загартований. Для цього кращий спосіб – контрастний душ: чергувати холодну та гарячу воду.

• Ніяких алкогольних напоїв до купання! Вони сприяють розширенню судин, відтак організм швидко втрачає тепло і людина замерзає.

• Перед тим, як зайти у воду, потрібно зробити зарядку, побігати, пострибати, словом – максимально розігріти тіло. Для занурення обов’язково вибирайте ополонку, де є обладнаний спуск до води, щоб не посковзнутися і можна було легко та швидко вийти з крижаної води.

ПАМ’ЯТАЙТЕ: купатися слід виключно в присутності медичної та рятувальної служб.

Занурюватися в ополонку потрібно поступово: перебувати у воді можна не більше 10-15 секунд. Після цього од- разу загорнутися у теплий сухий одяг, випити теплого чаю.

• Стежте за тим, аби дітлахи не купалися у холодній воді без нагляду дорослих. Не виходьте без потреби на лід, не залишайте без нагляду дітей поблизу річки чи ставка, переконайтеся, що лід, на який виходите, достатньо міцний.

Нехай ваш відпочинок буде приємним, а головне – безпечним!

Віталій ДУДКА, начальник Межівського районного сектору ГУ ДСНС України.