Акція «16 днів проти насильства»: помаранчеве освітлення як символ ненасильницької ідеології

З метою привернення уваги громадськості до проблем насильства в сім`ї та активізації діяльності державних структур і громадських організацій щодо захисту прав жінок та формування ненасильницької ідеології в суспільстві щороку у Дніпропетровській області , як і по всій Україні, проводиться щорічна

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».

     У період з 25 листопада до 10 грудня 2021 року акція проходить під патронатом Віцепрем`єр-міністра України Ольги Стефанишиної. Протягом зазначеного періоду адміністративні будівлі України підсвічуються помаранчевим кольором у темну пору доби.

     Комунальний заклад «Центр соціальних послуг» Межівської селищної ради» також долучився до вказаної ініціативи – на будівлі організації у вечірній час встановлено помаранчеве освітлення, як символ цінності ненасильництва сучасної спільноти.

  

Така акція є одним з аспектів підвищення обізнаності українців з питань протидії домашньому насильству та формування нетерпимого ставлення громадян до будь-яких форм насильства за ознакою статі.

    Варто пам`ятати, що домашнє насильство – це фізичне, психологічне, сексуальне та економічне приниження, залякування, утиски з метою здійснення постійного контролю однієї людини над іншою. Воно кваліфікується як протиправні дії, яким немає виправдання та про які не можна мовчати за будь-яких обставин.