Чи потрібні аптечні пункти у селах, знають їх мешканці

У травні цього року «ММ» повідомляв про відкриття аптечних пунктів на базі медичних закладів у трьох старостинських округах: Демуринському, Веселівському та Новогригорівському. Це стало результатом спільних зусиль голови Межівської громади Володимира ЗРАЖЕВСЬКОГО, директора КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Межівської селищної ради» Валерія КРАВЦЯ, завідувачки аптеки №76 ОКП «Фармація» Ірини СЕРГІЄНКО та в.о. старост Наталії ГОРЯЧКО, Віктора КУЖІЛЬНОГО та Олени АЛЄКСЄЄВОЇ.

Ось уже більше чотирьох місяців діють аптечні пункти у Новогригорівці, Веселому та Демуриному. Разом вони обслуговують 3626 осіб. Чи важливою і потрібною була така ініціатива, ми дізнавалися у мешканців старостинських округів.

Новогригорівка

Любов Олійник:
– Такий аптечний пункт однозначно потрібен у селі. Найнеобхідніші ліки завжди під рукою: від підвищеного тиску, температури, кашлю. Якщо потрібне щось складніше, можна замовити, і фельдшер привезе з Межової.

Людмила Губанова:
– Аптечний пункт у селі особливо потрібний людям літнього віку. Адже їм доступні найпотрібніші ліки. Чи то таблетки від головного болю, чи краплі для носа – можна купити на місці, а не їхати аж до Межової. Особливо зручно, коли людина приходить виміряти тиск, і якщо він підвищений, зразу ж може придбати ліки. Коли приїжджає флюорограф, люди йдуть на обстеження і заразом можуть зайти до аптечного пункту. Або приходять на прийом до старости і теж можуть купити необхідну таблетку чи мазь.

Демурине

Вадим Стрікалов:
– Аптечний пункт потрібен, це однозначно. Навесні, під час жорстких карантинних обмежень, я входив до волонтерської групи, яка обслуговувала літніх людей. Ми привозили їм продукти, інші необхідні речі. І ліки в тому числі. Люди замовляли, кому що треба було (від тиску, головного чи сердечного болю), а я вже намагався придбати у Межовій. Бувало, староста, Наталія Сергіївна, привозила, іноді сам їздив. А от якби вже тоді в селі працював такий пункт, наскільки б було простіше забезпечувати пенсіонерів ліками.

Ірина Чайка:
– Живу у Володимирівці, але послугами аптечного пункту вже користувалася – придбала ліки від застуди. Жителі ближніх сіл (Солоного та Миколаївки) теж заходять за медичними препаратами. У тих населених пунктах навіть магазинів немає, люди скупляються і в Демуриному, і у Володимирівці.

Веселе

Валентина Грач:
– Дуже зручно, що можна купити ліки в селі. Те, що найпотрібніше. У нас дуже гарна медсестра, нею всі задоволені. Якщо чогось в аптеці не буде – вона запише і привезе пізніше.

Володимир Остапчук:
– Я пропрацював фельдшером у місцевому медпункті 40 років. Тоді там був аптечний пункт із широким асортиментом, великою виручкою. Тому знаю, що в селі мають продавати ліки, так людям зручно. Останнім часом цього не було. Тому вважаю, що це правильно – відкрити аптечний пункт. Він має діяти постійно. Адже нам добиратися до центру громади за кожною таблеткою накладно, та й дороги погані.

Ми поспілкувалися з в.о. старост, які також відзначили позитивні зміни у забезпеченні населення ліками. У Демуриному була перерва, бо не було медпрацівника. Але зараз роботу пункту поновлено. Його послугами користуються не лише місцеві жителі, а й мешканці сіл, що розташовані поблизу, навіть з Васильківського району. Сімейний лікар веде прийом щодня, відразу робить призначення, і необхідні ліки можна придбати на місці, нікуди не їхати.

У Веселе за лікам приїжджають і з Антонівки, і з Богданівки. Найпоширеніші ліки завжди є в наявності. Це важливо для населення, адже великий відсоток його складають люди похилого віку. Усі в.о. старост допомагають медпрацівникам – чи то замовлення привезти, чи то виручку здати. Адже це в інтересах жителів територіальних громад.

***

19 вересня Україна відзначає День фармацевта. У своє професійне свято традиційні заходи проводять працівники фармацевтичного сектора України. В цей день на адресу всіх фармацевтичних організацій, їх працівників та ветеранів звучать слова привітань.

Ми також приєднуємося до них. Бажаємо здоров’я та успіхів людям, які роблять усе, щоб захистити здоров’я населення і попередити різноманітні захворювання, щоб призначене лікарем лікування було ефективним.

Зі святом, шановні працівники і ветерани фармацевтичної галузі!