Де жителям Межової та громади цікаво і змістовно провести вільний час

Ні для кого не секрет, що сучасні технології суттєво впливають на спосіб життя як молоді, так і сташого покоління. І якщо для дітей існує багато різних гуртків, секцій, студій, то як справи з дозвіллям дорослих? Ми подаємо огляд місць і закладів, де доросле населення громади може проводити вільний час – займатися танцями, музикою, розвивати свої творчі навички тощо.


1. КЗ «Центр соціальних послуг»МСР»

Cтворений для надання послуг громадянам пенсійного віку та пільговим категоріям населення.

Адреса: смт Межова, вул. Центральна 32/1
Тел.: (05630) 6-06-86

На базі закладу діє Центр соціальної активності (відділення денного перебування), який пропонує широкий спектр видів діяльності для цікавого і корисного дозвілля. Сьогодні сотні людей похилого віку, пенсіонерів, ветеранів війни та праці району не уявляють собі життя без нього. І це щира правда! Що ж їх там приваблює?

«Університет третього віку»

Як вести електронне листування? Як спілкуватися в Інтернеті через соцмережі? Як стати на електронну чергу? Як онлайн оплатити комунальні послуги? Відповіді на ці питання можна отримати на комп’ютерних курсах. А допоможе в цьому Людмила Лесик, керівник відділення денного перебування.

Гурток «Супер-бабусі»

Члени гуртка займаються різними видами декоративно-прикладної творчості. Вони вишивають – і нитками, і стрічками, шиють різні корисні і гарні речі – костюми для хору, бандани для бійців, атрибутику для масових заходів тощо.

Хоровий колектив «Джерела» та фольклорні ансамблі «Козацька пісня» і «Калинонька»

Ці колективи діють три роки і вже мають авторитет і популярність серед межівчан та жителів району. Керує колективами Валентина Микитівна Лисенко.

Танцювальний гурток «Сальса»

Любителі потанцювати можуть реалізувати свої таланти і бажання. Танці – це дивовижне заняття , воно розкріпачує і надає життєвих сил. Для танців не існує обмежень за віком або статтю. Тому такий чарівний спосіб розслабитися підходить абсолютно всім. Суть полягає в тому, що люди не лише навчаються танцювати, а ще й знаходять велике коло спілкування, отримують багато нових друзів. Тренування проводить волонтер та постійна відвідувачка Центру соціальних послуг Валентина Антонівна Орлова.

Спортивне дозвілля відвідувачів Центру соціальної активності різноманітне. До їх послуг тренажерний зал, йога, масаж, вправи на стільцях, дихальна гімнастика, лікувальна фізкультура, скандинавська ходьба.

Регулярно проходять шахові турніри «Єднання поколінь». Опікується спортивним дозвіллям відвідувачів Центру Олександр Ковтун.

На жаль, враховуючи, що відвідувачами Центру соціальної активності є категорія людей, яка входить у групу ризику щодо зараження на COVID-19, заняття в гуртках і секціях тимчасово призупинені. Репетиції хору «Джерела» відбуваються онлайн (керівник прослуховує, робить уточнення, поправки тощо).

2. СКЗК «Межівська центральна публічна бібліотека»

Адреса: смт Межова, проспект Незалежності, буд. 22
Тел.: (05630) 62-2-04

Бібліотека пропонує для дорослих відвідувачів участь у роботі любительських об’єднань:

«Інтелект нації» збирає любителів шахів

Причому дорослі шахісти навчають цій чудовій грі і молодших. Керівниками цього об’єднання є волонтери Григорій Михайлович Тютченко та Микола Терентійович Грищенко –шахісти з великим досвідом та великою любов’ю до гри. Через карантинні обмеження об’єднання тимчасово не збирається.

«Літературне слово Межівщини»

Це літературно-краєзнавче об’єднання, що діє вже багато років. Незмінним його керівником є відомий краєзнавець Петро Максимович Бабець. На своїх зібраннях члени об’єднання діляться власними творчими доробками, збирають і презентують маловідомі та унікальні факти з життя і творчості письменників-земляків, узагальнюють інформацію і виносять її на широкий загал.

3. КЗК «Центр культури та дозвілля» Межівської селищної ради»

Адреса: смт Межова, проспект Незалежності, буд.8
Тел.: (05630) 6-26-80

Фітнес-клуб «Зважені та щасливі»

Клуб діє вже близько шести років для всіх, кого хвилює питання гарного самопочуття. Але від занять разом з однодумцями ще й настрій поліпшується. Постійний склад клубу 10-12 чоловік, взимку кількість учасників збільшується. Збираються жінки двічі на тиждень. А тренування проводять Вікторія Діденко та Тетяна Руденко. Карантин дещо вніс зміни до роботи фітнес-клубу, але не перервав її зовсім. Менша кількість людей на занятті, більша дистанція (1,5-2 метри) між людьми – і вперед до гарної фігури та гарного настрою.

Драматичний гурток «Майже Бродвей»

Гурток об’єднав талановитих і активних межівчан, а виступи колективу є окрасою всіх театралізованих свят у громаді. Керівник – Анна Кий.

Ті, хто любить танцювати чи малювати, теж обов’язково знайдуть, як себе реалізувати. Гурток образотворчого мистецтва «Веселка» (керівник Аделаїда Іщенко) гостинно приймає і дітвору, і дорослих. І в зразковому танцювальному колективі «Натхнення» (керівники Анастасія та Павло Птиці) теж є дорослі танцюристи.

Наразі графіки і форми роботи дещо змінено у зв’язку з карантинними обмеженнями.

Також межівчани та жителі громади із задоволенням відвідують об’єднання спортивного спрямування.

Фітнес-клуб «Фітоняшки»

Тренер фітнес-клубу Оксана Бобкіна добирає для кожного відповідне навантаження, залежно від бажань, віку, самопочуття. Також там запропонують йогу, пілатес. Правда, карантин змінив форму занять – тренер знімає відеоролики з інструктажами і розміщує їх у закритій групі членів клубу в соцмережі.

Адреса: смт Межова, проспект Незалежності, буд. 26 Сторінка в соцмережі:

Секція карате (Спортклуб “Ippon”)

На базі Межівської ЗШ №1 діє секція карате Шотокан, яку із задоволенням відвідують межівчани. Тренує любителів східного єдиноборства Марк Бурмістров – володар чорного пояса, суддя І категорії. Заняття в секції – це і змістовне дозвілля жителів селища, і популяризація та розвиток цього цікавого виду спорту.

Адреса: смт Межова, вул. Учительська, буд. 7

* * *

У селах громади при бажанні доросле населення може організувати своє дозвілля у гуртках і секціях при закладах культури (клубах та бібліотеках), або у створених на громадських засадах.

Демурине

У Демуриному можна пограти в більярд у об’єднанні «Влучна куля» (керівник Вадим Стрікалов). Або знайти заняття в любительському об’єднанні «Силач».

Створене за сприяння Сергія Віталійовича Горячка, який зараз і є керівником. 2014 року у підвальному приміщенні активні громадяни самотужки обладнали кімнату для занять силовими вправами. І тепер там чудово можна провести час.

Адреса: смт Демурине, вул. Привокзальна, буд. 58

Преображенка

У Преображенці при будинку культури працює гурток «Господарочка» кулінарного спрямування. Якщо любите готувати, хочете поділитися фірмовим рецептом чи дізнатися про чиїсь кулінарні секрети – вам точно туди. А таїнство народної вишивки розкриють у гуртку «Вишиванка». Заспівати ви зможете в ансамблі «Креатив». Керує гуртками Галина Ярова. А от «Умілі руки»,

драмгурток «Маски» – це вже робота керівника Віти Гришко. А ще вона навчає всіх охочих робити відеоролики. Усім відомий преображенський народний аматорський ансамбль народної пісні «Степовичка» (керівник Валентина Іванівна Стадніченко).

Уже десять років дарують співучі жіночки радість і красу української пісні своїм шанувальникам.

Адреса: с. Преображенка, вул. Центральна, буд. 8

Новопідгородне

У Новопідгородному кожен, хто хоче танцювати, іде до клубу, бо там діють два танцювальні колективи – «Креатив» і «Червона калина» (керівник Наталія Ханчевська).

А народні звичаї та обряди, жіночі секрети, хобі, цікаві зустрічі – це любительське об’єднання «Пані», що працює при місцевій бібліотеці (керівник Ірина Туєва).

Адреса: с. Новопідгородне, вул. Центральна, буд. 28-а (клуб),
вул. Центральна, буд. 20 (бібліотека)

Новогригорівка

Новогригорівський будинок культури пропонує участь у любительських об’єднаннях «Зважені та щасливі» і «Шахи та більярд». Під час карантину, звичайно, внесені зміни до графіка занять, виконується вимога щодо соціальної дистанції. Керівники об’єднань – Любов Сацька та Лілія Марченко.

Адреса: с. Новогригорівка, вул. Центральна, 75-а

Райполе

У Райполі для дорослого населення широкий вибір видів дозвілля. Будинок культури (Ольга Кошарна) пропонує участь у трьох творчих гуртках – вокальному, танцювальному «Чорнобривці», драматичному «Юність».

Бібліотека (Ольга Цибіна) запрошує місцевих умільців поліпити з глини, пошити, пов’язати. Там теж працює драматичний гурток «Смайли».

На час карантину заняття тимчасово призупинені.

Адреса: с. Райполе, вул. Приозерна, буд. 34 (бібліотека),
вул. Приозерна, буд. 36 (будинок культури)

Іванівка

Іванівська бібліотека об’єднує любителів краєзнавства у клубі за інтересами «Берегиня» (керівник Лариса Попцова).

У зв’язку з карантинними обмеженнями краєзнавці працюють онлайн.

Адреса: с. Іванівка, вул. Центральна, буд. 49