Синельниково чи Павлоград? Звернення Межівської ОТГ з приводу внесення змін до адмінустрою Дніпропетровщини. (Читайте повний текст)

21 липня під час засідання 34-ї сесії Межівської селищної ради VII скликання депутати одноголосно підтримали Звернення до Верховної Ради України, народного депутата України Сергія СЕВЕРИНА, Дніпропетровської обласної ради щодо внесення змін до адміністративно-територіального устрою Дніпропетровщини.

Зокрема, депутатський корпус висловив занепокоєння тим фактом, що  відповідно до Постанови Верховної Ради України від 18 липня 2020 року № 807 – 9 «Про утворення та ліквідацію районів» територія Межівського району увійде до складу Синельниківського  району із центром у м. Синельниково.

Хоча, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 15 червня 2020 року № 3650 «Про утворення та ліквідацію районів» території Межівської селищної, Новопавлівської та Слов’янської сільських територіальних громад мали б увійти до Павлоградського району з центром у м. Павлоград.

Нижче наводимо повний текст зверення:

«Питання децентралізації та адміністративно-територіального устрою є як ніколи актуальним, оскільки від прийнятого виваженого, економічно вигідного, обґрунтованого адміністративно-територіального устрою залежить успіх  не лише реформи децентралізації, а й рівень життя і добробут населення громад.

Ми згодні, що укрупнення районів Дніпропетровської області – це один із етапів адміністративно-територіальної реформи. Так, відповідно до законопроекту Кабінету Міністрів України від 15 червня 2020 року № 3650 «Про утворення та ліквідацію районів» планувалося утворення на території Дніпропетровської області Павлоградського району (з адміністративним центром у місті Павлоград) у складі визначених територіальних громад, у тому числі і в складі територій Межівської селищної, Новопавлівської та Слов’янської сільських територіальних громад.

У той же час,  відповідно до Постанови Верховної Ради України від 18 липня 2020 року № 807 – 9 «Про утворення та ліквідацію районів» територія Межівського району входить до складу Синельниківського проектного району із центром у м. Синельниково.

Таке рішення вкрай стурбувало жителів, як Межівської селищної територіальної громади так і району у цілому, оскільки існує ряд ускладнень, через які територіальна приналежність до Синельниківського району унеможливлює створення ефективної організації і діяльності місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

Відповідно до пріоритетів розвитку України, найважливішим  чинником при формуванні районів залишається спроможність надання адміністративних, соціальних та інших послуг на рівні визначених державою стандартів. Ефективність надання таких послуг, повинна забезпечуватися доступністю для жителів до адміністративного центру.

Для нас мешканців Межівської ОТГ та району у цілому найбільш доцільним з точки зору географічного розташування, транспортної доступності, рівномірної віддаленості всіх населених пунктів є  приєднання до  Павлоградського району.

Завдяки територіальному розташуванню сполучення з містом Павлоград є набагато доступнішим і зручнішим для мешканців   Межівського району ніж з містом Синельникове. Так автомобільний маршрут Межова – Павлоград становить 89 км, час перебування в дорозі від 01 год. 30 хв. до 1 год.50 хв.

Стан  автомобільної дороги  (М-04) по якій проходить маршрут Межова – Павлоград, за винятком окремих ділянок, знаходиться у задовільному стані.

У той же час на відміну від цього, маршрут Межова – Синельниково, автомобільні дороги (Т-04-28,О-04-1405 ) по яких пройде маршрут   перебувають у  надзвичайно незадовільному стані.  Наразі пряме транспортне сполучення між м. Синельникове та смт. Межова відсутнє, і доїхати до адміністративного центру м. Синельникове мешканці Межівського району зможуть лише власним транспортом або рейсовим автобусом Межова – Дніпро, з пересадкою у м. Павлоград.   У загальному обсязі, час у дорозі становитиме від 3 год. до 5 год. Зазначимо, що  відстань до м. Синельникове становить: через місто Павлоград – 130 км, через смт. Васильківка – 120 км.

Сьогодні відбуваються зміни у медичній сфері. Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 року №203-р «Про затвердження переліку та складу госпітальних округів Дніпропетровської області» затверджений Павлоградський  госпітальний округ, до складу якого входять медичні заклади Межівського району, і з метою отримання якісних медичних послуг мешканці Межівського району вимушені звертатись до медичних спеціалізованих закладів  саме міста Павлоград, а не яким чином м. Синельникове.  

Крім того, Межівська підстанція швидкої медичної допомоги є підрозділом «Павлоградської міської  станції швидкої допомоги» Дніпропетровської обласної ради».

Зазначимо, що такі служби як Центр обслуговування клієнтів ПАТ «Дніпропетровськгаз», відділення державної екологічної служби, представництво Укрпошти та інші служби і інспекції знаходяться саме у місті Павлоград.

Межівська територіальна громада переконливо прохає Вас при формуванні адміністративно-територіального устрою Дніпропетровської області врахувати вище зазначені факти, оскільки ми в першу чергу повинні дбати про рівень життя і добробут населення громад, про надання якісних послуг у всіх сферах життя.

Від імені депутатів Межівської селищної ради та мешканців Межівської селищної територіальної громади прохаємо Вашого сприяння, у підтримці нашого звернення .

Сподіваємось на розуміння і підтримку”.

Звернення прийнято тридцять четвертою сесією Межівської селищної ради сьомого скликання від 21 липня 2020 року.