Дитинства яскраві миттєвості. ФОТОРЕПОРТАЖ

Щорічно 1 червня в Україні та по всьому світу відзначається Міжнародний день захисту дітей. Що ж це за день, яка його сутність?

Про необхідність захисту дітей заговорили ще на початку ХХ століття. 26 листопада 1924 року V Асамблеєю Ліги Націй у Женеві була прийнята Женевська декларація прав дитини. Її положення були спрямовані, зокрема, на протидію дитячій праці й рабству, торгівлі дітьми, проституції неповнолітніх. Документ закликав до захисту дітей та покращення їх добробуту.

1 червня 1925 року в Женеві відбулася перша міжнародна конференція, у ході якої обговорювалися проблеми дітей. Цілком імовірно, що це й підштовхнуло в подальшому відзначати День захисту дітей саме 1 червня.

Офіційне ж рішення заснувати Міжнародний день захисту дітей було ухвалене в листопаді 1949 року конгресом Міжнародної демократичної федерації жінок, і вже в 1950 році 1 червня було відзначено перший День захисту дітей.

У цей день по всіх країнах проводяться різні розважальні та соціальні заходи, присвячені дітям.

На Межівщині цього року рясний дощ зробив правки у сценарії святкових заходів. Десь святкування перенесено, десь відбулося у зміненому форматі. Спортивні змагання, квести, концерти – таким зробили день дорослі для малечі. Соцмережі яскравіють вітаннями і щирими побажаннями дітлахам.

Пропонуємо підбірку світлин про те, як відзначалося сьогоднішнє свято у закладах Межівщини.

Дякуємо за фото усім авторам.