Хай уся земля почує: Межівщина колядує!

Січень багатий на свята. Не дивно, адже це місяць особливий – початок нового року. І вже традиційно, вчетверте, у нашій громаді пройшов відкритий селищний фестиваль-конкурс щедрівок, колядок та вертепів «Колядує Межівщина».

14 січня до КЗ «Центр культури та дозвілля» МСР з усіх куточків багатої талантами прибули творчі колективи, щоб показати свої здібності у вокальному та театральному мистецтві як Межівщини, та і сусідньої Словянської громади. На фестиваль завітали колективи філій КЗ «Центр культури та дозвілля» МСР»: «Щедрик» Володимирівської філії №2 (керівник Ірина Чайка); «Любисток» Новогригорівської філії №5 (керівник Любов Сацька); «Веселі вертепники» Демуринської філії №3 (керівник Світлана Стрікалова); колектив Зорянські самоцвіти» СКЗК «Зорянський будинок культури» (керівники Юлія Максименко та Олена Москаленко); ансамбль «Креатив» Преображенської філії №7 (керівник Лариса Черевань); аматорський гурт «Джерело настрою» Іванівської філії №4 (керівник Микола Алєксєєв); любительське об’єднання «Вокальний спів» Веселівської філії №1 (керівник Анатолій Малега); вокальний колектив «Гарні пані» Новопідгороднянської філії №6 (керівник Ірина Гобєлкова); драматичний колектив «Майже Бродвей» КЗ «Центр культури та дозвілля» МСР» (керівник Анна Кий); хоровий колектив «Джерела» КЗ «Центр соціальних послуг» МСР» (керівник Валентина Лисенко)

Всі конкурсанти були представлені на початку святкового дійства.

Присутніх учасників і гостей фестивалю привітали заступник селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради Ірина Новак,  настоятель Свято-Успенського храму отець Андрій та начальник відділу культури Межівської селищної ради Людмила Кропив′янська.

Оцінювало конкурсну програму журі: Ірина Новак (голова), заступник селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради, Людмила Кропив’янська, начальник відділу культури Межівської селищної ради; Таїсія Павленко, методист з памятко-охоронної роботи КЗ «Центра культури та дозвілля «МСР»; Людмила Лесик та Світлана Гніздовська, депутати селищної ради.

Виступи конкурсантів оцінювались за певними критеріями. Це відтворення регіональних особливостей колядок, щедрівок, манери виконання; цілісність сценічного втілення різдвяного дійства; відповідність репертуару виконавським можливостям учасників. Також судді звертали увагу на рівень виконавської майстерності та сценічну культуру й естетика зовнішнього вигляду учасників.

Преображенка

Новогригорівка

Демурине

Мабуть, робота у суддівської команди була нелегкою, бо радитися довелося довго. Складно визначити найкраще серед гарного. Адже на всі критерії накладалися майстерність і досвід дорослих, щирість, старанність, безпосередність дітей. Та все ж підсумки підведено, результати оголошено.

Усі виступи оцінювалися за двома номінаціями – «Вертеп» і «Різдвяні піснеспіви». У номінації «Вертеп» місця розподілились наступним чином. Переможцями стали колективи «Гарні пані» та «Зорянські самоцвіти». ІІ місце розділили «Креатив» та «Веселі вертепники», ІІІ місце судді віддали колективу «Любисток».

Зоряне

Веселе

Іванівка

У номінації «Піснеспіви» переможцем визначено хоровий колектив «Джерела». ІІ місце посіло любительське об’єднання «Вокальний спів», а ІІІ зайняли «Веселі колядники». Диплом за участь отримав аматорський гурт «Джерело настрою». Переможці нагороджені грошовими сертифікатами.

“Джерела”

Володимирівка

Новопідгородне

Результати “Новорічного калейдоскопу”

Та на цьому свято не закінчилося. У грудні-січні в нашій громаді (також уже традиційно) проходив відкритий селищний конкурс на краще новорічне оформлення будівель, споруд, вітрин, фасадів та прибудинкових територій «Новорічний калейдоскоп».

Відповідно до протоколу були визначені переможці, які теж отримали грошові сертифікати.

У номінації «Краще новорічне оформлення житлового будинку та його подвір’я» 3місце дісталося Юлії Шаповал (с. Володимирівка вул. Горького 20), її нагороджено сертифікатом на 500 грн. 2 місце посіла Світлана Бут (Межова, вул. Сонячна 15а, кв.12) і отримала сертифікат на 750 грн.

1 місце розділили Олена Сніда (Межова, вул. Спортивна) та Олексій Матюхін (Межова, вул. Виноградна), вони отримали сертифікати на 1000 грн.

У номінації «Краще новорічне оформлення бюджетних установ та організацій як місцевого так і державного рівня» 2 місце зайняв Демуринський старостат (вул. Центральна). Приз – сертифікат на 1000 грн. 1 місце розділили Межівський ясла-садок №1 «Сонечко» та Межівський будинок дитячої та юнацької творчості. Вони отримали сертифікати на 2000 грн. Приз глядацьких симпатій і сертифікат на 1000 грн. дістався Центру культури та дозвілля.

Отож новий рік розпочався із приємних вражень та позитивних емоцій. Тож нехай він принесе усім нам багато добра, гарних друзів, щастя, миру і розвитку.

Антоніна ТАРАСЕНКО