Ліквідація стихії – спільна справа!

Останні тижні зима вирішила нагадати всім нам, що у відведені їй місяці року  — саме вона залишається головною і повноправною господинею. І сьогодні, коли у нашому регіоні встановлюються  «плюсові» температури, складно повірити, що ще кілька днів  тому ми потерпали від 20-градусних морозів та  снігових опадів, які вивели на автошляхи та  вулиці населених пунктів снігоочисну техніку.

І справді, якщо для з нас з вами сніг –  просто неодмінний атрибут справжньої зими, то для комунальних служб – сніг, та ще й помножений на вітер означає лише цілодобову напружену працю.

Довгоочікуваний для аграріїв снігопад, що тривав на Межівщині  17-18 січня  змусив мобілізувати сили як комунальних служб, так і агроформувань громад району.

Адже, будемо відвертими,  не є одкровенням той факт, що внутрішніх ресурсів дорожньої служби та комунальних підприємств недостатньо, аби належним чином забезпечити автомобільне сполучення та функціонування інфраструктури населених пунктів Межівщини.

А з огляду на те, що у ці дні  мешканці громад  не відчули на собі незручностей, пов’язаних з сніговими опадами і в жодному з напрямків автомобільне сполучення не було паралізоване – спрацювали всі разом досить ефективно.

Як нам розповів начальник дільниці № 2 філії “Покровський райавтодор” Роман Олесандрович Угнівенко – наявна техніка  була зосереджена  на підвідомчих ділянках доріг територіального значення. Т0406  Григорівка – Покровськ.  (53 км); Т 0431  Першотравенськ  Солоне. (13 км) та Т 0428 Слов’янка — Межова — Дачне (31 км).

Проте шляхова мережа району нараховує біля 365 кілометрів, преважна більшість з яких – дороги місцевого значення, 160 км – тільки по Межівській громаді. І вже далеко не перший рік –  ліквідація наслідків зимової стихії –  сприймається як  проблема не тільки шляховиків чи комунальників.

Як нам повідомили у Межівській селищній раді 17-18 січня на автошляхи територіальної громади  виїхало 17 одиниць снігоочисної техніки, зокрема КП «Комунсервіс» та  КП «Комфорт» Межівської селищної ради.

Суттєвою,  особливо по населених пунктах громади, виявилась допомога саме агроформувань всіх форм власності. Як і в  селищі Межова, так і в кожному із старостинських округів виробники активно включилися у процес очистки доріг. Окремих слів вдячності за оперативність у діях заслуговують: ТОВ «Межівське», ПП «Птиця», – Межова, ТОВ «Обрій»; ТОВ «Промінь» – Іванівський…; ТОВ «Нива ПГК»; ТОВ «Демуринський ГЗК», СФГ «Авангард» – Демуринський; ПП «Єрофеєнко» – Преображенський; ФГ «Лада-Агро», СТОВ «Росток,  СФГ «Макара», ПП «Науменко» – Райпільський; СФГ «Верес»,   ПП «Іванов» – Новогригорівський старостинські округи.

Всього за згаданий період було розчищено близько 120 кілометрів доріг, комунальними підприємствами межівської громади  використано 5,5 кубічних метрів протиожеледної суміші.