Майдан. Україна. Шлях до свободи

Під такою назвою 18 листопада у відділі обслуговування користувачів СКЗК «Межівська ЦПБ» для учнів Межівського ліцею №1 та Межівського професійно-технічного училища було проведено патріотичний захід до Дня Гідності та Свободи. Розповідь ведучих супроводжувалася тематичним відеорядом-презентацією «Майдан. Простір гідності і єднання». Розповідь про події, які відбувалися на Майдані, ніби перенесла присутніх на вісім років назад, у вир подій. Було розкрито значення понять “гідність”, “свобода”, “патріотизм” – цінностей, на яких слід виховувати майбутнє покоління українців. Цьому сприяла оформлена виставка-інсталяція «Білі лебеді у небесах».

До присутніх звернулася директор СКЗК «Межівська ЦПБ» Юлія Карчмарчук.:

– Обов’язком дорослих є донести до учнівської молоді суть цього дня. Адже за молодими людьми майбутнє, воно залежить від нас. Тому треба рівнятися на героїв Майдану і разом робити Україну кращою.

Заступник директора з НВР Межівського ПТУ Галина Осьмуха розкрила для юних слухачів зміст подій листопада 2013 року, висвітлила причини початку Революції Гідності.

– Гідність дана кожному з нас при народженні. Ми чинимо опір несправедливості, яку хтось виявляє до нас. Ось тому в 2013 році студенти вийшли на Майдан Незалежності, щоб продемонструвати незгоду з тим, що влада звернула з європейського курсу. Та налякані можновладці застосували силу і зброю проти молодих патріотів. На їх захист вийшли тисячі людей. Так і розпочалася Революція Гідності. І ви маєте розуміти, що на ваших очах твориться історія, яка проходить через ваші серця. Маєте розуміти, що від вас залежить багато, починати шлях до кращого треба з себе. Це й буде кращим вшануванням героїв Майдану.

Начальник відділу рекрутингу та комплектації 4 відділу Синельніковського РТЦК та СП капітан Олександр Мацик у своєму слові закликав учнів бути прикладом для молодших товаришів, не забувати героїчні сторінки історії і вірити в краще майбутнє нашої незалежної держави.

Революція Гідності не закінчилася у 2014-му. Багато майданівців вирушили на схід країни, де на нашу територію підступно вторглися вороги. До сьогодні воюють за рідну землю українські хлопці та дівчата, чоловіки та жінки. Не всі повертаються додому. Ведучі згадали героїв-земляків, які загинули, боронячи нашу свободу та гідність – Олега Кулиненка, Андрія Шульгу, Сергія Сидоренка, Віталія Чаплигу. Хвилиною мовчання вшанували Героїв Майдану і воїнів-захисників України, які загинули за світле майбутнє України.

На заході звучали сучасні патріотичні пісні у виконанні працівників Центру культури та дозвілля Анни Кий та Сергія Черепахи.

Революція Гідності повернула людям віру у цінності свободи, гідності та єдності – це головна думка зустрічі. Маємо це пам’ятати, берегти й примножувати все, чого досягли.

Антоніна ТАРАСЕНКО