Наша з вами історія – 2019 рік!

Є такий вислів: історія має свій аромат.
А ви знаєте, як пахнуть старі підшивки районної газети? Так, правильно – історією. Перегортаючи підшивку «Межівського меридіана» за 2019 рік, переконуєшся в цьому ще раз.

Адже ті матеріали, які друкувалися в бнашому тижневику – це вже історія. Історія району, громади, селища, окремих людей.

Розпочався медіа-рік з гарної новини: відновлено автобусне сполучення між населеними пунктами Межівського району! Це стало справжнім різдвяним подарунком для населення Межівщини.

А потім наші читачі дізналися, що Межівський ЦПМСД отримав два нових автомобілі, призначені для сільських амбулаторій (Слов’янка та Іванівка), що зараз будуються. Також газета повідомила про закупівлю нового обладнання для стоматологічного кабінету. І про «Школу здоров’я», яка почала роботу на базі Центру первинної медико-санітарної допомоги. До уваги читачів представлена дискусія щодо функціонування стоматологічної служби в районі.

Газета була порадником і консультантом у багатьох питаннях соціального плану: подавала матеріали про правила призначення та зміни у програмі житлових субсидій, перерахунок пенсій та порядок виплати різних видів державної допомоги. На сторінках часопису висвітлювалася робота ЦНАПу, повідомлялося про запровадження пільгових автобусних перевезень на території Межівської ОТГ.

Рубрика «Влада в дії» висвітлювала матеріали сесій районної та селищної рад, колегій райдержадміністрації, відкритих зустрічей представників влади з мешканцями громади та району.

Турботи комунальників завжди привертають увагу населення, бо благоустрій наших населених пунктів – важлива справа. Зима випробовувала на міцність і комунальні підприємства, і сільгоспвиробників, і приватних підприємців. Озеленення територій, ліквідація сміттєзвалищ, упорядкування кладовищ і місць спільного користування (парки, сквери, дитячі та спортивні майданчики) – про це повідомляли наші дописувачі.

Бурхливе спортивне життя району знаходило відображення на сторінках газети. Читачі завжди були в курсі новин про яскравий калейдоскоп змагань Межівської ДЮСШ, турніри на Кубок газети «Межівський меридіан» і пам’яті Олега Кулиненка, футбольні матчі першості області тощо.

Діяльність освітян також залишалася в полі зору видання. Висвітлювалася участь педагогів і школярів в обласних конкурсах (новітніх педагогічних ідей і виховних технологій «Виховуємо патріотів України», юних натуралістів). Адже наші земляки ставали в них переможцями, демонструючи відмінні професійні якості та гарні знання. Читачі дізнавалися й про роботу позашкільних закладів (будинок дитячої та юнацької творчості, мистецька школа), про успіхи їх вихованців. Багато позитивних відгуків отримала інформація про відкриття і роботу Інклюзивно-ресурсного центру Межівської селищної ради. У районі нині проживає 220 дітей з особливими освітніми потребами. Дуже важлива справа зроблена для них. І щасливі очі дітей – то найкраща вдячність за турботу.

Доволі широко відтворено на сторінках газети наступний ланцюжок подій. Перший молодіжний форум Межівської ОТГ «Наше місце» показав молоді громади, що майбутнє за нею і кожен голос у вирішенні актуальних питань – важливий. Цей захід дав поштовх створенню ГО «Наділ» у Райполі. Громадська організація подала проект на голосування по громадському бюджету і отримала грант на облаштування фітнесзалу у селі. Важлива сторінка в літописі громади.

Конкурси і фестивалі різних рівнів – від селищних до міжнародних – розкривають розмаїття талантів Межівщини. Яскраві події культурного життя громади і району протягом року були відображені в часописі. «Освітянський зорепад» показав, що наші вчителі є чудовими співаками, танцюристами, акторами. Конкурси «Колядує Межівщина», «Розмалюй Великодню писанку», низка відкритих селищних фестивалів народної творчості відроджують традиції нашого народу, зміцнюють наші корені. «Z_ефір», «Пісня закликає до миру», «Полюби Межівщину, як люблю її я», «Театральна весна», «Танці на межі», «Степова перлина» розкривають таланти, розширюють і зміцнюють зв’язки між громадами та регіонами.

Літератори та краєзнавці, бібліотекарі та хлібороби, лікарі та кухарі, бджолярі та фармацевти, поліцейські та рятувальники стали у 2019-му героями наших і ваших, шановні передплатники газети та читачі сайту, дописів. Всі знакові події та дати, відзначення державних і професійних свят – це частина культурного і громадського життя району. І «Межівський меридіан» намагався тримати руку на його пульсі.

Дописи читачів про відзначення святкових дат, про гарних людей, роботу установ і організацій завжди радували нас. Найбільш активними дописувачами цьогоріч були Межівське ПТУ, Володимирівська школа, Іванівська бібліотека – дякуємо їм!

Ми завжди були разом із вами, шановні читачі і передплатники. Раділи, коли друкували подяки за добрі справи, вітання з іменинами та ювілеями. І сумували, коли розміщували співчуття та некрологи.

Ми сподіваємося, що в наступному році знову будемо разом створювати медійний архів Межівщини.

Антоніна ТАРАСЕНКО