Ніхто не забутий…

Особливе місце серед низки заходів, присвячених Дню Перемоги і Дню пам’яті та примирення на Межівщині, кожного року посідає автопробіг місцями бойової слави та братськими могилами, де поховані герої, які подарували прийдешнім поколінням шанс на життя… Проходить він, традиційно, за участі органів місцевого самоврядування, громадських організацій, шкільної молоді, а свого часу обов’язково і за участі ветеранів Другої світової…

Сьогодні на території громад Межівщини залишилось лише четверо ветеранів, які брали безпосередню участь у бойових діях 1939-1945 років. Двоє з них проживають у Межівській селищній раді: Дмитро Павлович Дашевський (Межова) та Анатолій Порфирович Янченко (Володимирівка).

Напередодні Дня Перемоги селищний голова Володимир Зражевський та заступник голови – Ірина Новак відвідали шанованих ветеранів, аби поздоровити їх зі святом та вручити подарункові набори.

В гостях у ветерана А.П.Янченка

Зустріч з ветераном Д.П.Дашевським

Як нам повідомили в управлінні соціального захисту селищної ради, учасники бойових дій Другої світової війни отримають цього року соціальні виплати з бюджету громади по 5 000 гривень.

Окрім того, 10 громадян, прирівняних до учасників бойових дій та інвалідів ВВВ, отримають соціальні виплати по 1 000 гривень.

Цього року, як і минулого 2020-го, у зв’язку з карантинними обмеженнями вшанування цих вікопомних дат проходило без урочистих заходів та залучення широких кіл громадськості.

Напередодні святкових днів на території Межівської селищної територіальної громади все ж відбуласятрадиційна Естафета пам’яті за участі керівництва селищної ради та представників старостинських округів.

Заходи проходили в обмеженому форматі, з дотриманням протиепідемічних вимог.

7 травня Естафета стартувала від Межівської селищної ради за трьома маршрутами, які очолили селищний голова  Володимир Зражевський, заступник голови Ірина Новак і староста Українського старостинського округу Вікторія Діденко.

Делегації відвідали всі населені пункти громади, де розташовані братські могили, пам’ятники та обеліски. Там вшанували пам’ять загиблих і всіх жертв Другої світової війни хвилиною мовчання та поклали квіти.

Межівський селищний голова відзначив, що пам’ять про війну, її сувора правда залишаються з нами, як приклад мужності, патріотизму і в той же час вічної скорботи за тими, хто поклав на вівтар Перемоги найдорожче – життя. І сьогодні ця пам’ять зобов’язує нас усіх цінувати те, за що віддали життя наші діди і батьки – свободу, незалежність – і разом з тим дає привід для осмислення нашого минулого і сьогодення…