Ніколи не старіти… До Міжнародного дня людей похилого віку

Другий місяць осені починається з особливої дати – 1 жовтня відзначається Міжнародний день людей похилого віку, проголошений Генеральною Асамблею ООН, а в Україні це також і День ветерана.

В Іванівській бібліотеці їх відзначили масовим заходом «Ніколи старіти». В останній час завдання гуманізації бібліотечного обслуговування стало надзвичайно важливим. Особливо, коли мова заходить про читачів особливої категорії – інвалідів та людей похилого віку. Милосердя й увагу до них необхідно виявляти не тільки під час проведення певних заходів, а й щодня. І хоча діють у нас спеціальні служби й заклади, в обов’язки яких входить турбота про літніх людей, тепле слово і піклування оточуючих ніколи не будуть
зайвими. Бібліотека за допомогою своїх специфічних засобів та форм роботи може привернути загальну увагу до потреб та проблем людей похилого віку.

Увазі присутніх було представлено перегляд літератури «Роки людині до лиця». На заході був присутній голова Іванівської ветеранської організації Кукало Іван Олексійович, який привітав усіх добрими, щирими словами.

Багато хороших слів у цей день почули досвідчені, мудрі, добрі бабусі та дідусі. Звучали зворушливі рядки української лірики про людську осінь, яка, як і природа, буває різною.

Щирими оплесками дякували гості організаторам свята, коли їх запросили на годину доброго спілкування «Погуляємо, молодість згадаємо». Найактивніші читачі Кукало Аня та Глебська Вікторія підготували веселі сценки. Вони виступили в ролях баби Палажки та баби Параски. Позитивні вірші, гуморески, смішні історії підготувала гостя свята Карайда Валентина Олексіївна (в минулому медсестра), які принесли присутнім гарний настрій.

«Хай теплою буде осінь життя» – під такою назвою ведучі показали сценку, в якій продемонстрували, що кожна людина, роблячи добрі справи, повертає своє добро сторицею. Вони побажали, щоб кожен день додавав бадьорості, щоб сонячне проміння зігрівало серця, а слова подяки возвеличували.

Присутні на заході люди поважного віку слухали пісні своєї молодості, разом співали, танцювали, а наостанок було традиційне чаювання…

Лариса ПОПЦОВА
бібліотекар Іванівської бібліотеки-філії №4.