Поважні віком, але молоді душею

І хоча скроні посріблені сивиною, а в куточках очей вже закралися зморшки – вони досі молоді душею… Наші славні ветерани! Наші батьки, дідусі та бабусі… Люди, які слугують нам прикладом в усьому, є нашою гордістю, нашою історією, нашими традиціями, нашим фундаментом…

Минулого тижня у Центрі культури та дозвілля Межівської селищної ради відбувся чудовий концерт, присвячений Міжнародному дню людей … Ні, не похилого (принаймні, вони самі у цьому нас переконують), а, швидше, поважного віку!

…Вони надзвичайно тепло віталися на ганку Центру культури та дозвілля, щиро обіймалися, залюбки позували об’єктиву фотокамери. У фойє стояли великими та малими групами, розмовляли, згадували… Кожен хто підходив, щиро вітався, шукаючи поглядом знайомих, колег по роботі. У їх розмовах можна було почути: «лікарня», «школа», «колгосп» і з деяким сумом … «Межівський район».

З цього спілкування ставало зрозуміло, що сьогодні зібралися ветерани праці різних галузей, які присвятили свій трудовий шлях розбудові Межівщини. Вчителі, медики, службовці, працівники сільського господарства  та культури.

Що ж об’єднало цих поважних людей? Що змусило їх цієї теплої осінньої днини прийти сюди?

А зібрала їх тут селищна громада. За ініціативи Межівського голови Володимира Зражевського, Центру соціальних послуг (Бут С.В.), ветеранської організації (голова В.Г. Літівін) відбулося вже традиційне відзначення Дня людей поважного віку та Дня ветерана.

Треба сказати, що захід пройшов з особливою теплотою, був прекрасно організований, з насиченою концертною програмою, про яку подбали працівники Центру культури та дозвілля, а також Центру соціальних послуг Межівської селищної ради.

Багато здравиць лунало в цей день на адресу ветеранів від гостей – віддавалася справедлива шана і повага людям, за спиною у яких великий життєвий шлях і безцінний досвід.

Від імені голови селищної ради та депутатського корпусу винуватців свята поздоровила заступник селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради Ірина Новак, яка вручила Подяку голові Організації ветеранів Межівської селищної ради Володимиру Літвіну.

У свою чергу Володимир Григорович також привітав велику родину ветеранів війни та праці Межівської СТГ зі святом. Зокрема, він відзначив, що свого часу ветеранська організація Межівського району налічувала близько 7800 членів. З них сьогодні 5800 ветеранів об’єднала Організація ветеранів Межівської селищної ради, близько 1100 увійшли до Новопавлівської та 900 – до Слов’янської ветеранських організацій.

У своєму виступі він також наголосив, що ветеранський осередок продовжує активну діяльність, не втрачає своїх позицій, не схиляється перед труднощами, твердо відстоює інтереси і права ветеранів війни і праці, дбає про розбудову рідного краю.

… Та не лише глядачами були цього дня винуватці свята. Не секрет, що наші ветерани є й активними учасниками художньої самодіяльності. Гучним оплесками глядацький зал вітав виступ хорового колективу «Джерела» (керівник Валентина Лисенко) Центру соціальних послуг. Виступ ветеранського колективу, який відомий далеко за межами Межівщини, став, без перебільшення окрасою святкового концерту.

«В родині свято», «Везу з поля» «Гей, куме» «Де ти, милий, ночував?», «Їхали козаченьки», «Джерела», «Кум-зараза», «Кум на кутю», «Мамині яблуні», «Ой, село», «Ой, хотя би, Господи», «Правда, люди, правда», «Чи ти чув, миленький» – усі ці пісні, а ще надзвичайно колоритний стиль їх виконання, викликали бурхливу реакцію у глядачів. Присутніх ветеранів також щиро поздоровили директор комунального закладу «Центр соціальних послуг» Межівської селищної ради» Світлана Бут та завідувач відділення соціальної активності Людмила Лесик. Вони вручили колективу «Джерела» пам’яті подарунки.

Чудова концертна програма, яку продовжили зразковий танцювальний колектив «Натхнення» та аматори художньої самодіяльності (Л. Варюха, С. Данилова, Д. Блок, С. Черепаха, В. Шевчик) підтримувала піднесений, святковий настрій.

…І нехай численні зморшки вже обплелись своєю безжальною павутиною навколо очей винуватців свята – все ж в їх глибині можна було побачити неабияку  енергію, незламний дух та силу волі наших ветеранів. Очей, що, незважаючи на поважний вік винуватців свята, красномовно промовляли: вони – справді молоді душею!…

Інформація «ММ»