На сесії Межівської селищної ради

5 жовтня відбулася десята сесія Межівської селищної ради VIII скликання. Депутати розглянули 20 питань черги денної, а пленарне засідання тривало трохи більше трьох з половиною годин. Серед ключових рішень сесії варто відзначити затвердження депутатами «Концепції просторового розвитку Межівської СТГ», звіту щодо виконання бюджету Межівської селищної територіальної громади за 9 місяців 2021 року.

Крім того, депутати внесли зміни до рішення селищної ради від 22 грудня 2020 року «Про бюджет Межівської селищної територіальної громади на 2021 рік» та цілого ряду селищних Програм.

Отже, щодо затвердження «Концепції просторового розвитку Межівської СТГ» (доповідав селищний голова Володимир Зражевський), то вона розроблена в рамках проєкту «Інтегроване просторове планування для об’єднаних територіальних громад» за підтримки «U-LEAD з Європою». У цьому контексті цілком логічним наступним кроком стало погодження розробки комплексного плану просторового розвитку території Межівської СТГ.

Звіт щодо виконання бюджету Межівської селищної територіальної громади за 9 місяців 2021 року, а також зміни до рішення селищної ради від 22 грудня 2020 року «Про бюджет Межівської селищної територіальної громади на 2021 рік» представила начальник фінансового відділу Наталія Ключик. Ключові цифри звіту будуть офіційно оприлюднені у наступних номерах «Межівського меридіана».

Депутати одноголосно погодили внесення змін до таких селищних програм, як Програма фінансової підтримки Межівського відокремленого підрозділу організації ветеранів України Межівської СТГ на 2021 рік, Програма фінансової підтримки та розвитку Центру первинної медико-санітарної допомоги, Програма запобігання виникненню надзвичайних ситуацій та забезпечення пожежної безпеки на території Межівської СТГ на 2021-2022 рр.

Відповідні рішення були прийняті і з низки суто організаційних питань, зокрема затвердження структури та чисельності виконавчих органів селищної ради; утворення відділу цифрової трансформації, інформаційних технологій та електронного урядування, відділу з питань соціального захисту населення, служби у справах дітей Межівської селищної ради; затвердження Стратегії розвитку системи надання соціальних послуг у Межівський СТГ; затвердження мережі закладів освіти на 2021-2022 рік.

Заслуговує на увагу рішення сесії щодо тимчасового призупинення діяльності окремих фельдшерських пунктів та пунктів здоров’я Центру первинної медико-санітарної допомоги (Славне, Володимирівка, Веселе, Преображенка). Як ключова аргументація, було озвучено відсутність відповідних спеціалістів та невідповідність матеріально-технічної бази санітарним вимогам, які необхідні для їх акредитації.

Не можемо не відзначити, що традиційно складні земельні питання було винесено у черзі денній під №4. Хоча традиційно вони розглядалися на завершення сесії. Це пов’язано з незадовільною явкою депутатів та відсутністю необхідного кворуму на завершення пленарних засідань. Адже, нагадаємо, відповідно до законодавства прийняття рішень про передачу у власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення має відбуватися двома третинами (тобто 18 депутатів ) голосів від загального складу депутатського корпусу. До речі, у роботі звітної сесії взяли участь 19 із 26 обранців.

Депутати також погодили КП «Комунсервіс» укласти договір на постачання природного газу з ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» на період з вересня 2021 року по червень 2024 року.

Завершували засідання майнові питання.

Не дивлячись на нову якість трансляції та “дебют” на звітній сесії нового, досить якісного обладнання із сучасними відеокамерами та мікрофонами, відеотрансляція у мережі набрала лише 100 переглядів, із них 15
одночасно.