Призовників Межівщини урочисто провели на строкову службу!

Наступного тижня, 14 жовтня, українці відзначатимуть наймолодше державне свято – День захисника України! Це день вшанування мужності і героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України. Вперше на високому рівні його відзначили у 2015 році. До того ж, свято збігається з Днем українського козацтва та святом Покрови Пресвятої Богородиці.

А напередодні у Центрі культури та дозвілля Межівської селищної ради 13 юнаків із усіх куточків району урочисто провели на строкову військову службу.

Як розповів т.в.о. військового комісара Межівського районного територіального Центру комплектування та соціальної підтримки Володимир Рак, осінній призов триватиме з 1 жовтня по 1 грудня 2020 року. З Межівщини до призову підлягає 30 чоловік. На даний час заформовано 13 призовників. Служитимуть вони від 12 (з вищою освітою) до 18 місяців. Володимир Олександрович також повідомив, що проходитимуть службу наші земляки в Національній Гвардії України, військово-повітряних силах, Державній службі транспорту та інших військових частинах Збройних Сил України.

Оплесками присутні привітали майбутніх воїнів, захисників України, які стояли надзвичайно серйозні, зосереджені, мабуть, вже думками на військовій службі: Роздайбіду Едуарда, Чепка Вадима, Мельника Євгена, Писаненка Богдана, Лисенка Павла, Єрофеєнка Іллю, Литвиненка Сергія, Ляха Олександра, Алєксєєнка Ігоря, Караватого Дмитра, Тонкого Владислава, Чуніховського Євгенія, Веліканова Дмитра.

З вітальним словом до них звернулися Межівський селищний голова Володимир Зражевський, заступник голови райдержадміністрації Сергій Богдан, т.в.о. військового комісара Володимир Рак, Зорянський сільський голова Микола Довгоспиний, спеціаліст військового обліку та мобілізаційної роботи Новопавлівської сільради Юлія Скочко.

У свої виступах вони наголосили, що армія є школою мужності та дисципліни, де юнаки навчаться цінувати армійську дружбу, загартуються, стануть справжніми чоловіками – гордістю нашого району і краю. А також побажали їм міцного здоров’я, витримки, успіхів на службі.

Новобранці отримали подарунки, які підготували Межівська селищна, Зорянська та Новопавлівська сільські ради. За традицією благочинний Межівського округу церков отець Андрій благословив призовників і вручив кожному іконки Божої Матері.

Талановиті учасники художньої самодіяльності, зразковий танцювальний колектив «Натхнення» подарували присутнім надзвичайно душевну концертну програму.

Захід було проведено з дотриманням карантинних вимог та за присутності виключно рідних і близьких юнаків.

Після завершення урочистої частини «Межівський меридіан» поспілкувався з майбутніми солдатами:

Вадим (Межова) – 21 рік, закінчив залізничний технікум:
– До армії йти планував, ховатися чи тікати навіть не думав. Всьому свій час, і хочеться служити саме зі своїми однолітками. Потрапив до Національної Гвардії України. Хтось планує після армії – в поліцію, хтось хоче стати військовим, а я особисто так далеко ще не заглядав. Відслужу, а там подивимось…
Ігор та Владислав (Зоряне) – хлопцям по 18 років, обидва служитимуть у Національній Гвардії України.


Владислав:
– Скажу чесно – ніколи про армію не мріяв, але і думки не було її уникати. Треба, значить треба!
Ігор:
– Послужимо, віддамо громадянський обов’язок країні. Потім закінчу навчання – я студент аграрного технікуму.
Дмитро (Новопавлівка) – 19 років, випускник Межівського профтехучилища:
– Є бажання випробувати себе в армії. Мав можливість отримати відстрочку, але впевнений – мені це не потрібно. Служитиму в танкових військах, спочатку повинен бути учбовий центр «Десна», а далі ще не знаю. Життя покаже…

Нехай вам щастить, земляки!