Розпочала свою роботу Межівська селищна рада VIII скликання

Пленарне засідання першої сесії відбулося 30 листопада. Традиційно для установчої сесії розглядалися першочергові організаційні питання.

Зокрема, затверджено Регламент Межівської селищної ради VIII скликання, таємним голосуванням обрано секретаря селищної ради, за поданням голови депутати затвердили кандидатури заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради, керуючого справами виконавчого комітету, а також кандидатури старост 5 старостинських округів із 7.

Але розпочалася сесія з офіційного оголошення результатів виборів…

Відкрила засідання голова голова Межівської селищної територіальної виборчої комісії Кірієнко В. А., яка поінформувала присутніх про підсумки виборів депутатів Межівської селищної ради та селищного голови.

За традицією, текст депутатської присяги зачитав найстарший депутат новообраної ради – Володимир Григорович Літвін, текст скріпив власним підписом кожен з присутніх депутатів.

Голова виборчої комісії повідомила, що за результатами проведених місцевих виборів Межівським селищним головою об’єднаної територіальної громади обрано Зражевського Володимира Миколайовича, який також зачитав та підписав тест присяги.

Нагадаємо, що за підсумками місцевих виборів, що відбулися 25 жовтня 2020 року, до складу Межівської селищної ради VIII скликання увійшло 26 депутатів. Якщо поглянути на політичний склад депутатського корпусу, то найбільше – 8 депутатів – є висуванцями БЛОКУ ВІЛКУЛА УКРАЇНСЬКА ПЕРСПЕКТИВА, 6 депутатів – від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ «ЗА ЖИТТЯ», 5 депутатів – від СЛУГИ НАРОДУ , 3 – від АГРАРНОЇ ПАРТІЇ і по 2 депутати від ЄВРОПЕЙСЬКОЇ СОЛІДАРНІСТІ  та ПРОПОЗИЦІЇ.

Хоча, як висловив сподівання новообраний селищний голова, політичні вподобання мають відійти на другий план, а всі зусилля депутатського корпусу повинні бути спрямовані лише на розвиток територіальної громади.

Щодо гендерного складу – то із 26 депутатів маємо – 16 чоловіків та 10 жінок.

У своєму виступі Володимир Зражевський щиро подякував всім землякам та відзначив, що присутні депутати пройшли нелегкий шлях передвиборчих перегонів, а це у свою чергу свідчить про прагнення долучитись до активного життя громади.

– Я щиро бажаю, щоб ми разом з вами реалізували свої плани та задуми, спрямовані на покращення рівня життя мешканців селищної ради. – підкреслив Володимир Миколайович.

Таємним голосуванням із числа депутатів було обрано секретаря ради на строк повноважень депутатського корпусу VIII скликання – Любов Володимирівну Максімкіну.

За поданням голови також затвердили кандидатури Ірини Новак – на посаду заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради та кандидатуру Любові Василенко – на посаду керуючого справами виконавчого комітету.

Підтримали депутати і кандидатури старост у 5 із 7 старостиських округах, а саме: Демуринський старостинський округ – Наталія Горячко; Іванівський старостинський округ – Володимир Яременко; Новогригорівський старостинський округ – Олена Алєксєєва; Райпільський старостинський округ – Ірина Тимошенко, Український старостинський округ – Вікторія Діденко.

Відзначимо, що четверо з призначених старост вже виконували відповідні обов’язки з 2017 по 2020 рік, а ось Вікторія Діденко стала першим старостою новоутвореного Українського старостату, до якого, нагадаємо, увійшли населені пункти колишньої Межівської селищної ради.

Відкритим залишається питання щодо кандидатур старост по Преображенському та Веселівському старостинських округах. Як нам повідомили у Межівській селищній раді – кандидатури цих старост остаточно будуть визначені шляхом рейтингового голосування жителів відповідних округів під час громадських слухань, які заплановані на 4 грудня.

Серед головних депутатських рішень першого пленарного засідання варто згадатизатвердження персонального складу членів виконкому селищної ради, Положення про постійні комісії та їх склад.

Отже, у Межівській селищній раді VІІІ скликання діятимуть 5 депутатських комісій:

  • Постійна комісія з питань Регламенту ради, депутатської етики, прав людини, законності і правопорядку та запобігання корупції. Голова комісії: Віктор Романенко; члени комісії: Світлана Дмитренко, Олег Кадолба.
  • Постійна комісія з питань фінансів та планування соціально-економічного розвитку. Голова комісії: Людмила Дудко; члени комісії: Світлана Гніздовська, Людмила Лесик, Ірина Сергієнко, Павло Скляренко.
  • Постійна комісія з питань регіонального розвитку, інфраструктури, містобудування, будівництва, промисловості, підприємництва, транспорту, зв’язку, сфери послуг, житлово-комунального господарства, комунальної власності та благоустрою. Голова комісії – Сергій Шаповалов; члени комісії: Ґурбан Будагов, Володимир Літвін, Володимир Чупіков, Сергій Шалгінських.
  • Постійна комісія з питань земельних відносин, екології та охорони навколишнього природного середовища. Голова комісії – Олег Короткий; члени комісії: Сергій Маловічко, Захар Колот, Алла Кушнір, Юлія Острянин, Андрій Птиця, Валентин Харламов (найчисельніша комісія, де представлені всі політичні партії).
  • Постійна комісія з питань освіти, охорони здоров’я, соціальної політики, культури, молоді, фізичного виховання та спорту. Голова комісії – Віталій Тютченко; члени комісії: Оксана Ілюшина, Микола Ігнатьєв, Таміла Потуга, Валерій Василенко.

Насамкінець було погоджено закріплення територій в межах виборчих округів за новообраними депутатами (Дізнатись, який депутат закріплений за вашою вулицею, житловим масивом чи населеним пунктом громади можна на офіційному сайті Межівської селищної ради у розділі «Рада»).

Репортаж «Межівського меридіана»