Ситуація в громаді, перспективи проведення НМТ на Межівщині, розвиток підсобних господарств. (На оперативній нараді…)

– Розвиток підсобних господарств та виробничих потужностей на базі існуючих комунальних закладів, підприємств та організацій.

– Проведення аналізу стану використання земель Межівської селищної територіальної громади у 2022 році.

– Наповнення бюджету.

Ці та інші питання були розглянуті сьогодні під час оперативної  наради при Межівському селищному голові, яка відбулася 20 червня у онлайн-форматі.

На початку наради Володимир Зражевський відзначив, що завдяки мужності самовідданості Збройних Сил України, Національної гвардії, Національної поліції  ситуація в громаді відносно стабільна, для суб’єктів господарювання є всі умови для роботи.

Важливо!

Як відомо, Межівська селищна територіальна громада перебуває в переліку територіальних громад, що  розташовані у районі проведення воєнних (бойових) дій.

Селищний голова окреслив три ключові проблеми, які випливають з цього – саме станом на сьогодні:

– Межівській СТГ відмовлено у проведенні Національного мультипредметного тесту для випускників. Чекаємо на остаточне рішення, але поки що результат – негативний;

Нагадаємо, що, за останніми даними, на проведення НМТ саме на базі  Межівстької громади зареєструвалися понад 300 бажаючих , в т. ч. з громад колишнього Межівського району, а також сусідніх  – Донецької та Луганської областей;

– З цієї ж причини заклади освіти громади не зможуть розпочати 1 вересня навчальний рік – оф-лайн. Тому освітяни мають готуватись до навчального процесу у дистанційному форматі;

– Банки не проводять кредитування бізнесу. Насамперед, це боляче «вдарило» по  сільгоспвиробникам Межівщини, які готуються до збирання врожаю.

Щодо розвитку підсобних господарств та виробничих потужностей на базі існуючих комунальних закладів, підприємств та організацій, то це питання є сьогодні надзвичайно актуальним, з огляду на важку економічну ситуацію в країні.

У Межівській громаді сьогодні є потенціал, який може бути ефективно використаний  із точки зору забезпечення населення власною сільгосппродукцією  та, навіть, енергоресурсами.

Про це говорили у розрізі існуючих комунальних закладів, підприємств та організацій селищної ради. Але, як головний висновок, питання треба вивчити більш предметно та вийти з конкретними пропозиціями, в тому числі і до населення громади, яке прагне розвивати підсобне господарство.  

Як надзвичайно складне, у черговий раз, було озвучено питання наповнення бюджету, у зв’язку з незадовільним виконанням податкових зобов’язань  з боку бізнесу.

«На жаль, це так! – відзначив В. Зражевський, – Виконання бюджету за червень складає лише 46%, недоотримано біля 1,5 млн. грн. Для нас це колосальна цифра!

За такої тенденції є величезні питання, щодо утримання наявної мережі. Знову ж таки, на жаль…»

 

“Межівський меридіан”.