У Межівській громаді відкрито Центр надання соціально-побутових послуг!

…Швейна майстерня, робітник на годину, ремонт взуття, перукарня – весь цей спектр послуг жителі Межівської селищної ради відтепер можуть отримати у Центрі надання соціально-побутових послуг!
Його відкриття стало можливим завдяки перемозі Межівської громади у проекті «Програма підтримки аграрного і сільського розвитку», що фінансується Агенством США з міжнародного розвитку (USAID). Бюджет  проекту склав понад мільйон гривень, у тому числі, з них близько 600 000 – власне, кошти територіальної громади.

Центр розташований у будівлі колишнього клубу Комбінату хлібопродуктів. І це ще один важливий і, безумовно, приємний момент. Адже власник споруди, компанія «Оптімус агротрейд», відгукнувшись на звернення керівництва Межівської селищної територіальної громади, безоплатно передала її до комунальної власності. Скажемо відверто, сьогодні прецеденти таких кроків на зустріч громадам з боку великого бізнесу досить рідкісні.

Тож будівля колишнього «мельничного» клубу (як його між собою називають межівчани), без перебільшення, пережила своє друге народження! Проведено капітальний ремонт, облаштовано прилеглу територію…

Що не менш важливо – роботи виконували власними силами: комунальними підприємствами громади «Комфорт» та «Комунсервіс», а також завдяки величезному ентузіазму колективу Центру соціальних послуг та його невтомного та ініціативного керівника Світлани Бут.

Зайве говорити, що жителі громади давно мріяли про подібний Центр (за аналогією побуткомбінату), адже попит на згадані послуги у сільській місцевості, скажемо відверто, чималий. Крім того, робота установи тільки на першому етапі дозволила створити 7 нових робочих місць!

Досить непросто було знайти спеціалістів, але умови роботи, обладнання таки зіграли свою вирішальну роль.

Так, швея Марина – фахівець з досвідом, близько 10 років розповідає, що багато із земляків вже активно цікавляться і готові робити перші замовлення (від ред.: одразу після відкриття Центру межівчани, буквально засипали питаннями фахівця швейної майстерні).

А ось майстер з ремонту взуття Євгенія працювала на взуттєвій фабриці – виготовляла взуття практично «з нуля». Тож об’ємів роботи зовсім не лякається та готова застосувати і знання, і практичний досвід.

З неабияким оптимізмом дивиться на об’єм роботи, який незабаром доведеться виконувати, “майстер на годину” – Іван. Не в останню чергу завдяки новенькому обладнанню та інструменту. Серед послуг, які виконуватиме майстер – покос трави, заміна водопровідного крану, ремонт паркану, обпилювання невисоких дерев та послуги бензопили для заготівлі дров, заміна вимикачів-розеток та багато іншого.

Дійсно, обладнання і для швейної майстерні, і для ремонту взуття, і комплекти інструментів для “робітника на годину” виглядає досить вражаюче: воно від відомих фірм, які славляться якістю та надійністю своєї продукції. Це внесок партнерів – проекту з USAID «Програма підтримки аграрного і сільського розвитку».

Їх представники – менеджер з комунікацій Ірина Попова та грантовий менеджер Ігор Лазаренко – завітали на відкриття Центру та привітали громаду з цим святом.

Як відзначив один з ініціаторів проекту – Межівский селищний голова Володимир Зражевський – це ще одна і надзвичайно важлива перемога на шляху розвитку Межівської громади.

– Реалізація цього проекту розрахована перш за все на підвищення якості життя кожного мешканця, завдяки доступності цілого спектру соціально-побутових послуг. – підкреслив він. – Але, незважаючи на значення сьогоднішньої події – це лише один з етапів реалізації перспективного плану розвитку громади.

Для інформації: у 2018-2019 роках Межівська ОТГ стала переможцем в 5-ти проектах, що проводяться за підтримки міжнародних організацій та інвестиційних фондів, серед них: «Енергоефективність в громадах ІІ»; «Інтегроване просторове планування для об’єднаних територіальних громад»; «Е-рішення для громад»; Місцевий системний розвиток в рамках проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку», «Мобільний ЦНАП».

Євген Травневий