У Межівській громаді відкрито першу сонячну електростанцію!

Знаходиться вона на південній околиці Межової, за межами селища.

Близько 24 000 сонячних панелей розташовано на площі 10 гектарів. Станція спроектована за інноваційною технологією панелей двостороннього модуля. Її проектна потужність складає близько 5,8 МВт (мегаватт).

У рамках Меморандуму, підписаного між Межівською об’єднаною територіальною громадою та компанією «СОЛАРФІЛД-1», це перша з п’яти сонячних електростанцій, які планується побудувати у наступні кілька років на території громади.

Урочисте відкриття першої у Межівській громаді сонячної електростанції відбулося 28 грудня і на нього завітали директор компанії-замовника ТОВ «СОЛАРФІЛД-1» Олексій Гончаров; представник компанії EDS – підрядника, який виконував роботи з будівництва станції, Максим Зайцев та інші.

У своєму виступі Володимир Зражевський назвав цей проект наймасштабнішим на Межівщині за останні десятиліття. На підтвердження цього, Олексій Гончаров озвучив і вартість сонячної електростанції, яка склала біля 120 мільйонів гривень.

У коментарі «Межівському меридіану» селищний голова також наголосив, що після реалізації низки проектів у партнерстві з «СОЛАРФІЛД-1» очікувані доходи до місцевого бюджету обраховуються у розмірі близько 9 мільйонів гривень у вигляді податку з доходів фізичних осіб з дивідендів.

Крім того, це і оренда землі та ПДФО із заробітної плати, адже вже сьогодні з метою обслуговування станції створено нові робочі місця.

– Що таке сонячна електростанція? Це найчистіша енергія. Це нові робочі місця. Це капітальні інвестиції в громаду. Це додаткові доходи в бюджет громади, а значить і її розвиток! – підкреслив він.

Як розповів нам директор компанії-замовника ТОВ «СОЛАРФІЛД-1» Олексій Гончаров, річна генерація електроенергії даної станції є еквівалентом річного споживання електроенергії біля 1300-1400 домогосподарств.

За його словами, продуктивність сонячної електростанції різна, залежно від пори року та часу доби. І це зрозуміло. Пікові потужності припадають на такі місяці як травень чи вересень.

– Головне те, що майбутнє енергетики повинно бути зеленим, чистим, екологічним! наголосив директор компанії ТОВ «СОЛАРФІЛД-1» Олексій Гончаров.

Почесні гості привітали з наступаючим Новим роком присутніх та вручили новорічні подарунки всім причетним до реалізації цього масштабного проекту, серед них представники депутатського корпусу, керівники комунальних підприємств та структурних підрозділів: управлінь, відділів Межівської селищної ради.