У навчальний рік на новому автобусі!

…1 вересня 2020-го року запам’ятається всім нам, насамперед відсутністю святкових лінійок та  введенням ряду карантинних обмежень у навчальних закладах.

Але для  Веселівської ЗШ  – і учнів, і педагогічного колективу цей день стане пам’ятним ще й у зв’язку з приємною подією. Відтепер дітей та вчителів до навчального закладу буде підвозити новенький шкільний автобус!

Водій автобусу  – Михайло Григорович Скалій та його новий «Еталон» обслуговуватимуть один з освітніх округів Межівської селищної ради, зокрема Веселівський та Преображенський старостати, а також  підвозитимуть учнів до опорного навчального закладу Межівської ЗШ №1 та Межівського аграрного ліцею-інтернату.

Директор департаменту освіти та науки Дніпропетровської ОДА Олексій Полторацький повідомив, що кінця року сільські та селищні навчальні заклади Дніпропетровщини  отримають 32 нових шкільних автобуси. Все – для комфортного підвозу учнів та вчителів, навіть з найвіддаленіших населених пунктів..

… Новий автобус заїхав на шкільне подвір’я на першій перерві навчального року  під оплески членів шкільної родини, прикрашений повітряними кульками і одразу опинився  в центрі загальної уваги. Адже на новий транспорт очікували з нетерпінням!

З цією подією присутніх привітали Межівський селищний голова Володимир Зражевський, начальник відділу освіти ,молоді та спорту селищної ради Олександр Литвиненко, директор КУ “Центр обслуговування закладів освіти”  Лариса Іванисенко.

Серед іншого вони побажали  учням та педагогам успіхів у новому навчальному  році, а також  подякували за такий подарунок губернатору області Бондаренку О. В., директору Департаменту освіти і науки Дніпро ОДА Полторацькому О. В. та народному депутату Северину С. С.

– Я бачу, що ви всі скучили за рідною школою за період карантину та шкільних канікул, тож хочу побажати всім міцного здоров’я та  терпіння, а учням – щоб  сумлінно вчилися і досягали високих результатів.

Сьогоднішній подарунок – це результат спільної роботи Дніпропетровської облдержадміністрації, Департаменту освіти і науки, депутата від округу Северина О. О., а також виконавчого комітету та депутатського корпусу Межівської селищної ради. Впевнений ви оціните новий автобус і з радістю будете вирушати вранці до школи, як і у гарному настрої повертатись додому! – наголосив Межівський селищний голова.

Також у вітальному слові очільник громади поділився планами на наступний рік по Веселівському старостинському округу,  а саме щодо встановлення с. Веселе нового багатофункціонального спортивного майданчика та продовження робіт по капітальному ремонту Веселівської ЗШ.

У свою чергу  директор школи Наталя Василівна Сідаш щиро подякувала почесним гостям за приємний подарунок, за турботу і пообіцяла, що успіхи вихованців та педагогів закладу стануть невід’ємною складовою успішного розвитку об’єднаної громади.

Як розповів нам начальник відділу освіти, молоді та спорту Межівської селищної ради Олександр Литвиненко, даний автобус придбаний за рахунок коштів державного бюджету та співфінансування з бюджету селищної  ради. Це спеціалізований транспортний засіб для перевезення школярів різного віку, виготовлений за спеціальним Державним стандартом України для шкільних автобусів.

– Ми з нетерпінням чекали на новий автобус, мріяли… І ось наша мрія збулася! – поділилася враженнями директор школи Наталія Сідаш. – Ви бачите, що діти у захваті від нового транспорту! Це зручність, комфорт, безпека…

За словами директора школи, щодня до закладу підвозиться 26 дітей: з  Олександрівки, Преображенки, Новотроїцького та 6 педагогів з Межової.

– Щоденний маршрут складає 136 кілометрів. – говорить водій автобусу Михайло Григорович Скалій. –  Починається він у Межовій, де сідають педагоги. Потім через  Веселе до Преображенки і Троїцького. Далі повертаюсь в Олександрівку, а потім знову до Веселівської школи і нарешті – в Межову, доставляю старшокласників до опорного закладу Межівської ЗШ №1 та Межівського аграрного ліцею-інтернату. У  другій половині дня аналогічний  графік, але в зворотному напрямку.  

Щодо автобуса – попередника, то він відпрацював на шкільних маршрутах понад 10 років, і вичерпав свій матеріальний ресурс.

…І хоча святкові лінійки цього року не проводились, ми не могли змарнувати нагоду сфотографувати головних винуватців свята Першого дзвоника – першокласників.

Їх цього навчального року переступило поріг Веселівської ЗШ – 14,  а поведе їх до Країни знань досвідчений педагог, вчитель вищої категорії Інна Володимирівна Канюка.

Є у закладі і поповнення педагогічного колективу. З 1 вересня до роботи приступив новий вчитель фізичної культури – Андрій Білик. Шанувальники спорту Межівщини добре знають Андрія, як спортсмена високо класу, майстра спорту України з пауерліфтингу, який захищав честь України на міжнародних змаганннях.

Всього до навчання у Веселівській ЗШ  приступили 122 учні.

Школа ретельно підготувалася до навчального року в умовах карантину: педагоги та обслуговуючий персонал забезпечені засобами індивідуального захисту, дезінфекція та провітрювання навчальних приміщень та коридорів проходять за встановленим графіком. Серед організаційних змін, пов’язаних з карантинними обмеженнями – варто відзначити зміну графіку харчування школярів, а відповідно збільшення часу великої перерви.

Нагадаємо, що  за інформацією відділів освіти громад Межівського району – 1 вересня за парти сіли 2030 учнів, з них 201 першокласник.

День знань у всіх навчальних закладах району пройшов без святкових лінійок, а школи почали свою роботу за чинними правилами адаптивного карантину, з чітким дотриманням правил соціальної дистанції та гігієни.

 

Євген Травневий.