У Новопідгороднянській гімназії розпочато реконструкцію системи опалення

Новопідгороднянська гімназія збудована у 1969 році (тоді середня школа). З того часу функціонує й система опалення.

Свого часу була реконструйована котельня. Потім замінено старі зношені дерев’яні вікна на нові термозберігаючі. А от труби й батареї вже відзначили свій золотий ювілей. Звичайно, це створювало багато незручностей – десь підтікало (а то й добре текло), десь не гріло.

Говорить директор гімназії Ольга Міщенко:

– Питання заміни системи опалення для нас було дуже важливим. І коли позаминулого року селищна рада оголосила конкурс проектів громадського бюджету, ми подали кілька проектів. Серед них був і один на ремонт системи опалення. Але він не пройшов на голосування, бо труби й батареї нам пообіцяли замінити поза рамками конкурсу.

І ось пару тижнів тому питання зрушило з місця. До гімназії прибула бригада робітників, які буквально за три дні виконали першу чергу робіт у західному крилі приміщення. Це спортивна зала, коридори першого і другого поверхів, харчоблок, роздягальні у спортзалі. Тепер учням початкової ланки набагато комфортніше бавитися в куточку активного дозвілля на перервах. Та й на фізкультуру можна переодягатися, не ловлячи дрижаків. У спортзалі стало теж тепліше і сухіше, бо старі труби постійно рвало, і калюжі не встигали висихати. Внутрішні туалети теж утеплено. Чи багато часу на це знадобилося?

– Бригада заїхала у четвер увечері. За три дні вирізали все, що вийшло з ладу і вмонтували нові труби й радіатори. Навчальний процес не переривали. Перший клас із задоволенням пішов на уроки в дитячий садочок, другий навчався у сільському клубі (він поруч, і там тепло). Для третього й четвертого класів уроки починалися в різний час.

Працювали без вихідних, тому в неділю увечері вже змогли закачати в систему воду. В понеділок затопили.

Пані Ольга повідомила, що реконструкція системи опалення в гімназії розділена на два етапи. Цього року зробили першу чергу – мале кільце, а решта робіт запланована на наступний рік.

Телефоном спілкувалася Антоніна ТАРАСЕНКО