Активність змінює громаду

Успішність взаємодії місцевої влади і громадянського суспільства зумовлюється постійним удосконаленням практики взаємовідносин, активною участю жителів у справах громади. Сьогодні ми намагаємось застосовувати нові форми, способи, алгоритми взаємодії місцевої влади з громадськістю, у тому числі й таку форму взаємодії, як діалог.

Одним із важливих елементів налагодження якісного діалогу з жителями громади є ефективна комунікація між органами місцевого самоврядування і громадянами та їх об’єднаннями – уміння слухати і чути, обмінюватися інформацією, напрацьовувати спільні рішення.

Завданнями діалогу є: вирішення конфлікту в громаді, прийняття рішення щодо спірних питань, налагодження відносин усередині громади. В процесі діалогу часто доводиться вислуховувати критику з боку громадян.

Але, до справедливої критики необхідно ставитися з увагою і вдячністю. Іноді складно побачити недоліки в роботі окремих комунальних закладів та структурних підрозділів виконавчого комітету так само яскраво й всебічно, як бачать їх люди, які отримують від них послуги. Справедлива критика дає можливість поправити ситуацію на краще, прийняти рішення, у яких буде враховано права та інтереси всіх зацікавлених сторін.

Наведу приклади взаємодії місцевої влади з жителями громади:

– в результаті обговорення та консультацій з громадськістю ми розробили основні документи розвитку громади на довгостроковий період. А саме: стратегію розвитку Межівської СТГ, стратегію розвитку системи надання соціальних послуг, стратегію здоров’я громади на період 2021-2027 роки, Статут громади;

– ефективними інструментами взаємодії з жителями громади є програмні продукти «Громадський бюджет», «Розумна взаємодія», «Місцеві петиції», «Е-звернення», «Е-запит на публічну інформацію», чат – бот «СВОЇ»;

– в соціальних мережах через свої сторінки з жителями громади спілкуються селищний голова, його заступник, керуючий справами виконкому, старости, керівники структурних підрозділів;

– всі проєкти розпорядчих документів оприлюднюються на офіційному сайті селищної ради для обговорення. Члени територіальної громади мають право ініціювати розгляд у раді будь-якого питання, віднесеного до відання місцевого самоврядування.

Тепер про результати діалогу з громадськістю.

На минулій сесії селищної ради в порядку місцевої ініціативи було розглянуто питання щодо зміни графіка чергувань лікарів у КНП «Центральна лікарня» МСР». Наказом керівника закладу було відмінено нічні чергування лікарів у робочі дні.Так, це була крайня міра з боку керівництва лікарні. Питання утримання чисельного штату медичного персоналу у зв’язку з дефіцитом коштів, які надходять від НСЗУ, на той момент можна було вирішити лише скороченням додаткових виплат за чергування. Але, проблема була озвучена, питання взято на контроль. І при першому надходженні коштів з державного бюджету відповідно до наказу керівника попередній графік чергувань було поновлено.

Не залишилось поза увагою питання вуличного освітлення населених пунктів громади у нічний час. При надходженні коштів з бюджету вищого рівня вивільнились власні кошти, які направлено на оплату за спожиту електроенергію на освітлення вулиць.

В цьому дописі наведено найсвіжіші приклади діалогу та взаємодії влади та жителів громади. Саме так, у партнерстві та будучи відкритими до ініціатив, ми досягаємо бажаного для всіх учасників діалогу результату!

Любов ВАСИЛЕНКО,
керуючий справами виконавчого комітету
Межівської селищної ради