А той третій празник – Святе Водохреща!

19 січня православні християни східного обряду відзначають Водохреще або Богоявлення Господнє, яке завершує свята різдвяно-новорічного циклу. Цього дня люди по всьому світу згадують важливу подію в житті Ісуса Христа – Його хрещення в річці Йордан.

…У громадах Межівщини через карантинні обмеження на Водохреща масові заходи не проводилися. Відповідно, не були визначені й офіційні місця для купання!

Але у вівторок, 19 січня, до Свято-Успенського храму в Межовій все ж завітали віряни, аби відчути дух цього чудового свята й набрати свяченої води.

Власне, чин освячення розпочався після святкової літургії о 10-й годині ранку.

До речі, немов відчуваючи урочистість моменту, матінка-природа усміхнулася – засяяло яскраве сонечко, що додало впевненості в особливості цієї святкової днини.

Зі щирими побажаннями здоров’я, наснаги та щастя благочинний Межівського округу церков отець Андрій щедро освячував самих присутніх та численні ємності з водою.

…Вважається, що на Водохреща, з опівночі до опівночі, вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні й духовні хвороби. Здавна у народі, освячену у цей день воду, вважають своєрідним спасінням від багатьох недуг.

За словами отця Андрія, Ісус Христос увійшов у воду безгрішним і освятив усі води. Тобто, на Водохреща освячена вся водна стихія – ріки, ставки…