Марафон «Кожен має крила»: подолаємо байдужість і отримаємо порозуміння

Разом із світовою спільнотою 3 грудня Україна відзначила Міжнародний день юдей з обмеженими можливостями, який було проголошено у 1992 році Генеральною асамблеєю ООН днем привернення уваги суспільства до проблем людей з інвалідністю в усьому світі, для захисту їх гідності, прав та благополуччя.

Для них безпосередньо мають бути створені такі умови, які дають змогу відчувати себе рівними серед рівних, адже саме ставлення до інвалідів визначає ступінь цивілізованості суспільства. Пам’ятаймо, що, захищаючи гідність таких особливих людей, ми захищаємо своє людське обличчя.

Тож, усуваючи бар’єри на шляху до самореалізації осіб з особливими потребами та сповідуючи ідеали рівних можливостей для кожного, команда «Крок у світ» спільно з ГО «Єднання поколінь» та закладами загальної середньої освіти Межівської СТГ запустили марафон «Кожен має крила».

В рамках перебігу марафону комунальним закладом «Центр соціальних послуг» Межівської селищної ради» створена простора мотивуюча фотозона «Кожен має крила», ілюстрація якої являє собою символічні крила, що об’єднують і дають можливість вільного польоту кожному, незважаючи на обмежені можливості чи стан здоров’я.

Адже насправді всі ми різні, але рівні, і маємо сприймати людину такою, як вона є. Подолаємо байдужість і отримаємо порозуміння. Будемо добрі до інших і світ буде добрим до нас.

Запрошуємо всіх мешканців Межівської СТГ зробити чарівні світлини в цікавих ракурсах і отримати безмежне задоволення від нашої фотозони!

Світлана АЛЄКСЄЄВА,
комунальний заклад «Центр соціальних послуг»
Межівської селищної ради»

 

Символічні крила виготовляли з підручних матеріалів протягом 1-3 грудня у закладах освіти, Центрі соціальної активності Межівської СТГ. Долучитися до процесу міг кожен бажаючий, хто завітав на локації. За три дні утворилися прекрасні фотозони, до того ж з глибоким змістом.

Як завжди, Фейсбук відреагував майже миттєво. Перші світлини процесу створення «крилатих» фотозон почали з’являтися у соцмережі в перший день марафону. «Пір’їнами» служили і долоньки, і сердечка, і метелики. Діти разом з педагогами виявили неабияку креативність.

Натомість і фото на тлі яскравих крил виходили натхненними й емоційними. Бо автори не були байдужими. Ось їхні коментарі: «Ці метелики – символ здоров’я і віри у життя», «Це релакс між уроками», «Мені хотілося самому стати метеликом, щоб не помітно комусь допомогти», «Я була дуже схвильована, ця тема довела мене до сліз, але я впоралася з емоціями та виготовила 10 метеликів».

Крила – це рівні права, здібності, бажання, мрії для кожної людини. Тож кожен з нас може почуватися крилатим.

Власна інформація “ММ”