Душа їх б’ється  піснею у вишиванці

Учасники хорового колективу «Джерела» комунального закладу  Центр соціальних послуг Межівської селищної радиобирають для виступів традиційний національний одяг та його елементи.

Світ змінюється і мода також. Та української вишиванки це не стосується. Вона здавна була гордістю українців, а наразі є визначною частиною і повсякденного, і святкового вбрання. За останні роки вишитий одяг став образом щоденного вжитку багатьох, адже пов’язаний з символами добра, вірності та любові, що несуть позитивну енергетику, передають силу сімейних цінностей, єдності української родини.

А ще символічно наш традиційний одяг – розкішна національна вишиванка – пов’язаний з піснею: щирою, ніжною, потужною та до щему в серці ліричною. Вони разом викликають у душі народу почуття самоповаги, особистої гідності та пошани до свого роду, його звичаїв, можливості відчути зв’язок між колишнім та сучасним поколінням, дарують насолоду відчути мистецьке надбання духовної спадщини України.

В цьому щиро переконані учасники хорового колективу «Джерела» комунального закладу “Центр соціальних послуг” Межівської селищної ради”, що, маючи в репертуарі переважну більшість саме народних українських пісень, обирають для власних виступів саме традиційний одяг і акцентом її є унікальна вишукана вишиванка або ж її традиційні елементи – витончені елегантні квіти, тендітне листя тощо.

  • Душа нашого колективу – в українській пісні та в родинній вишиванці, – наголошують вони.

А керівник гурту «Джерела» Валентина Микитівна Лисенко додає:

  • Вишивані сорочки відразу стали невід’ємною складовою наших сценічних костюмів, бо є оберегами щасливої долі та сімейної пам’яті. Відомо ж, що за традицією вони передавалися з покоління в покоління, як родинна реліквія. Вишиванка пройшла крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини. Як і пісня, яку ми любимо понад усе.

Тож сьогодні, теплого травневого дня, хоровий колектив «Джерела» та комунальний заклад “Центр соціальних послуг” Межівської селищної ради” вітають всіх мешканців Межівської громади з щирим і красивим святом – днем Вишиванки! Згадаймо сьогодні згадаймо своїх прадідів, свій рід і традиції.  Здоров’я, миру і злагоди в ваших будинках і серцях!