Не рятуватися від війни, а рятувати інших…

19 червня – День медичних працівників

Доки наші воїни захищають українські землі на полях бою, медичні працівники щодня рятують життя українців на фронті і в тилу. Вони обрали не рятуватися від війни, а рятувати інших.

Володимир ЗЕЛЕНСЬКИЙ

В Україні триває важка і кровопролитна війна з російським окупантом. У цей важкий час саме мужність, самовідданість та жертовність медиків рятують життя сотень і сотень співвітчизників. Навіть, у таких важких умовах лікарні продовжують працювати, а лікарі і лікарки, медичні сестри часом буквально живуть на роботі.

У нелегких умовах сьогодення продовжують надавати допомогу всім, хто цього потребує, і медичні працівники Межівщини: Центру первинної медико-санітарної допомоги та Центральної лікарні Межівської селищноїї ради, Межівської підстанції відокремленого підрозділу «Павлоградської СЕМД».

Вони щоденно беруть на себе відповідальність за здоров’я і життя людей та роблять усе можливе і неможливе, щоб їхні пацієнти насолоджувались життям, радували рідних…

Тож велика вам вдячність, шановні медики, та низький уклін за вашу людяність, терпіння, душевність. Нехай щастям і любов’ю наповнюється кожен день вашого життя, а праця на благо людей приносить задоволення і радість. Найтепліші поздоровлення також і ветеранам медичної служби, які зараз знаходяться на заслуженому відпочинку.

Напередодні професійного свята медики Межівщини отримали почесні грамоти від Дніпропетровської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я України.

«За самовіддане служіння українському народу, мужність і стійкість у боротьбі за свободу й незалежність України у війні з російським агресором та з нагоди Дня медичного працівника» – йдеться у привітанні.

38 років – терапевтом!

Сергій Георгійович СТАХОВСЬКИЙ – завідуючий терапевтичним відділенням Межівської лікарні

Свій лікарський шлях розпочав саме у Межовій вже далекого 1984 року після закінчення Дніпропетровського медичного вузу дільничним терапевтом. Тобто, Межова – перше робоче місце. Потім переїхав до Покровська.

2014 року з початком бойових дій на Сході України доля знову поєднала його з Межівщиною.

Відділення Межівської ЦЛ у наші дні розраховано на 30 ліжок – 22 терапевтичних та 8 неврологічних.

Завідуючий вважає, що спільна мрія лікарні – це комп’ютерний томограф та інше обладнання, що дасть змогу обслуговувати такі пакети, як лікування інсультів та інфарктів тощо.

Який сьогодні стан здоров’я земляків?

Як і завжди, домінують хронічні хвороби, серцево-судинні. Лікар говорить, що стан здоров’я нації є дзеркальним відображенням того, що відбувається навколо нас. Війна, постійне нервове напруження, стреси…

Працювати медиком мріяла з дитинства

Олександра Олександрівна СІТЬКО працює медичною сестрою АЗПСМ разом із сімейним лікарем Світланою Станіславівною Васільєвою

Стати медиком мріяла з дитинства! Після школа закінчила Павлоградський медичний фаховий коледж і ось уже 9 років Олександра професійно займається, як вона сама говорить, улюбленою справою.

До її щоденних обов’язків входять численні медичні маніпуляції, виїзди до хворих разом із сімейним лікарем. Достатньо у сучасної медичної сестри і паперової роботи (чи радше електронної). Електронні бази, пільгові рецепти, документи МСЕК та ін.

У період епідемії COVID-19 пройшла навчання з організації та техніки проведення щеплень проти коронавірусу. Доводилося робити 50, а в окремі дні і 100 щеплень на день!

Зробити все, щоб лікар міг поставити правильний діагноз

Ось уже 6 років Роман Григорович ЧОПЕНКО працює рентген-лаборантом рентгенологічного відділення

 

Разом з тим, має чималенький досвід роботи медичного брата у терапевтичному відділенні стаціонару – біля 10 років.

Сьогодні кабінетом надаються практично всі рентгенологічні послуги: функціонують цифровий та плівковий апарати, проводяться різні види обстежень, в т.ч. з барієм.

Останні місяці серед пацієнтів, звичайно, багато військових, внутрішньоперміщених осіб.

За день лаборант проявляє до 20 знімків. Хоча у пік епідемії COVID-19, коли масово люди зверталися з підозрою на пневмонії, доводилось проявляти 30, а то й більше знімків за зміну. Головним завданням рентген-лаборанта вважає правильне розташування хворого, а також, власне, якість знімку. Тобто треба зробити все, щоб лікар-рентгенолог міг поставити правильний діагноз, від якого залежить успішне лікування.