Як іванівці холодильники купували

Почалася ця історія 11 червня. У вайбер-групі з’явилося оголошення: військовим терміново потрібні холодильники. У спеку швидко псуються продукти, тому й виникла гостра необхідність.

Активісти села не залишили проблему поза увагою. Звернення до односельців було емоційним і переконливим.

«Терміново! До всіх іванівців! Оголошується збір коштів на купівлю холодильника для української армії! Гроші можна здати готівкою, можна перерахувати на картку… Це стосується кожного жителя. Уже «моя хата скраю» не пройде. Всі бачите, яка складається ситуація в селі. Наші захисники захищають нас, ми підтримуємо їх. По-іншому ніяк».

Ініціатором «холодильної» акції стала Лариса Попцова. Запитала її, звідки дізналася про потребу. Каже, випадково почула, як хлопці розмовляли. Зрозуміла, що це дуже важливо, і кинула клич – почала шукати вживаний холодильник. Та на її оголошення ніхто не відгукнувся.

– Тоді моя знайома Маша Звінець зателефонувала і запропонувала зібрати кошти та купити новий холодильник. І ми разом з Валентиною Сметаною почали збирати.

Люди відгукнулися досить швидко і активно. За день на холодильник назбирали. Та на цьому не зупинилися. За два дні було зібрано коштів на два холодильники, два водяні насоси. Придбали також тіньову сітку та миючий засіб. Жінки про хід акції зразу ж звітували перед односельцями.

– Великі молодці всі, хто зробив внесок у спільну справу. Наші діти, які не проживають в селі, але у них теж болить душа за нього. Їм не однаково, що з ним буде. Вони не стали байдужими спостерігачами. Душа радувалась, коли приходила допомога від них. Були такі прізвища, що мені навіть не знайомі. Дякую небайдужим переселенцям (сім’я Сбежнєвих із Авдіївки), які долучилися до збору коштів для наших захисників. Це дуже радує. Допомагаємо ЗСУ, допомагаємо собі. Разом крокуємо до перемоги!

Небайдужих до долі села іванівців ставало все більше. Навіть діти долучалися – віддавали кишенькові гроші. Принесла п’ять гривень навіть трирічна дівчинка і була з цього дуже задоволена!

Далі – справа техніки, як кажуть. Холодильники замовили з доставкою. І вже продукти не псуватимуться, і водичка буде холодною.

За два дні збір був закритий. Та не закінчилася допомога. Хтось іще продовжує перераховувати кошти (мабуть, вони зайвими не будуть), хтось приносить молоду зелень, щоб додати в меню вітамінів. Разом люди роблять добру справу – підтримують своїх захисників.

Антоніна ТАРАСЕНКО