Лiкування, реабiлiтацiя, профiлактика… (частина друга)

З 1 червня у Центрі первинної медико-санітарної допомоги Межівської селищної ради прийом пацієнтів розпочав оновлений фізіотерапевтичний кабінет!

Нагадаємо, що роботи по його облаштуванню завершились ще наприкінці минулого – 2021 року. Відбулась навіть презентація обладнання. Але… Війна внесла свої корективи і гостинно відкрити свої двері для відвідувачів працівники кабінету змогли лише на початку літа…

Напередодні Дня медичного працівника ми завітали до межівської первинки, аби дізнатись про перші тижні роботи оновленого кабінету фізпроцедур.

До речі, щодо працівників кабінету – то це досвідчені медичні сестри АЗПСМ Наталія Таран та Наталія Шаповал, які пройшли і відповідне навчання.

Наталія Іванівна Таран у фізкабінеті – вже близько 30 років (загалом має медичний стаж 37 років). Тому її думка дуже цінна, з огляду на досвід роботи саме в цьому напрямку.

Розповідає, що працювати новим обладнанням дуже зручно і приємно. До послуг пацієнтів 9 апаратів, з них 7 придбано у рамках програми оновлення кабінету: апарат ультразвукової та магнітолазерної терапії, апарат низькочастотної терапії, апарат дарсонвалізації, ультразвуковий інгалятор, апарат для електрофорезу та ін.

Навантаження на медичну сестру за рік складає 15 000 процедурних одиниць (одиниця вираховується в залежності від часу процедури). Допомагає їй медична сестра Наталія Вікторівна Шаповал, теж біля 22 років медичного стажу.

 

Медики відзначають високу якість, широкий діапазон та функціональність нового обладнання. Паралельно проводять невеличкий лікбез по користі фізіотерапевтичних процедур. Наголошують, що вони спрямовані на відновлення здоров’я, фізичного стану й працездатності хворих, а також надзвичайно важливі у досягненні повного відновлення функції організму.

Перші два тижні роботи Наталія Таран характеризує, як «розкачку». На сьогодні призначення вже мають 15 пацієнтів, кожен з яких отримає по 7-10 процедур. До речі, Наталія Іванівна обслуговує і денний стаціонар первинки, де можна отримати ін’єкції та крапельниці, призначені сімейним лікарем.

Директор Центру Юлія Василівна Скочко відзначає, що послуги фізкабінету сьогодні абсолютно безкоштовні. Але для цього треба отримати направлення сімейного лікаря або лікаря вторинної ланки, наприклад стаціонару. Здебільшого направляють неврологічне і хірургічне відділення. Сподівається, що незабаром на процедури зможуть доїжджати і жителі всіх населених пунктів громади, а також колишнього Межівського району, які обслуговує Центр.

Нагадаємо, що оновлення реалізовано у рамках проекту «Зміцнення ресурсів для сталого розвитку приймаючих громад на сході України», що здійснюється Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Федерального уряду Німеччини. Це далеко не перший спільний проект Межівської селищної ради за підтримки партнерів з GIZ, зокрема і на базі первинної ланки системи охорони здоров’я.

Юлія Скочко відверто говорить про ефективність та конкретні результати такої співпраці у напрямку підвищення якості медичної допомоги жителям Межівщини.

Загальна вартість проекту оновлення матеріально-технічної бази фізіотерапевтичного кабінету складає понад 268 тисяч, з них кошти проекту GIZ – 185 тис. грн та 83,5 тис. грн – селищного бюджету.

…Серед пацієнтів-межівчан зустрічаємо вже нашу добру знайому Анну з Авдіївки, з якою спілкувалися нещодавно на суботнику. Розповідає, що залюбки користується послугами кабінету, приходить на процедури вже вчетверте. Від імені внутрішньо переселених осіб дякує межівським медикам і Межівській громаді за людяність, чуйність, підтримку та розуміння. А також вітає всіх медиків із професійним святом!

До вітань приєднується і «Межівський меридіан»!

Євген ТРАВНЕВИЙ