Співоча пам’ять Межівщини. 101-й день народження Г.М.Добжанської

Добжанська Г.М.8 листопада відома на Межівщині людина, чуйна жінка – Ганна Михайлівна Добжанська – відзначила 101 день народження!

Зараз важко уявити трудові колективи в райцентрі що нараховували б сотні працівників: сільгосптехніка, комбінат хлібопродуктів, райсоюз і сільпо, свиновідгодівельник…Багато років керівником останнього пропрацювала Ганна Михайлівна Добжанська. Заслужений працівник сільського господарства , досвідчений зоотехнік району, вона мала незвичну пристрасть до народної пісні, до творчого хорового мистецтва. І все це між напруженою трудовою діяльністю міжрайонного великого господарства.

Ця глибока любов до народної пісні, українського театрального мистецтва бере початок від співучої Крутоярівки, видатних вчителів-просвітників 20-х ХХ століття, від Слав”янських хорових традицій. Відомо, що в тих молодіжних співах брав участь і легендарний Сава Захарович Божко.

І сьогодні Ганна Михайлівна з особливою повагою згадує унікального ветлікаря Мормуля Івана Ілліча, вправного скрипаля, збирача народних пісень, хорового деригента, а також молодшого ентузіаста, педагога, аматора співака і декламатора Філоненка..

Серед численних фото 60-х – 80 –х років ми можемо бачити шляхетний, красиво екіпірований хор ( в добрі півсотні учасників), ансамбль народних інструментів, окремо балалаєчників тощо. Треба зазначити, що співочий колектив становив ядро усієї культурномасової роботи районного будинку культури. Впродовж чверті століття він розвивався , видозмінювася, поєднувався з іншими учасниками…але завжди в цьому творчому світі оберталася Ганна Михайлівна!

Заслужена пенсіонерка пригадує з вдячністю перших учасників хору, зокрема З.Алєксєєву, Н.Явтушенко, С1ренко, Д.Олефірову, Павловську, М.Тараненко та ін. Добрим словом згадує завзятих музик – акомпаніаторів Костянтина Гнатовича Примостку, А.М.Тарасенка, В.Г. Гончата та й інших.

Переглядаючи унікальні фото, переконуємось, що Ганна Михайлівна зовсім не просто статисчт, вона керує хором,( який створила при клубі ще у с. Веселому), на сцені вона у виступах чи то з гітарою, чи балалайкою, в гурті свого хорового колективу. Вона і укладач репертуару, народних пісень.

Свого тчасу у Межову приїздив відомий письменник-земляк Михайло Нечай. Описуючи трудові здобутки межівчан, зокрема працівників міжколгоспного комбінату по виробництву свинини , він присвятив великий нарис нашій шанованій земячці, образно назвавши його „Жінка з Гуцулівки”( себто з мальовничої Крутоярівки). Без перебільшення справедливий символічний нарис. Бо головною рисою Ганни Михайлівни було і є прекрасне стремління до життя і пісні.

Цими днями Ганна Михайлівна відзначила свій 101 рік свого народження.

З.Алєксєєва, П.Бабець, О.Білий, І.Тищенко