Вони – приклад безмежних людських можливостей і мають відчувати себе на рівних

3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю: захист прав, гідності, благополуччя та поліпшення життєвого рівня громадян з обмеженими можливостями.

Щороку 3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає день людей з інвалідністю. Разом з нами живуть люди, фізичні можливості яких обмежені. Це ті, хто з певних причин не може повноцінно забезпечувати себе. Вони не вимагають до себе жалю, адже давно усвідомили, що це шлях в нікуди. Вони пристосовуються, як можуть зі всіх своїх сил. Так сталося, адже на їх місці могла би опинитися будь-яка інша людина. І для їх виживання не потрібно щось особливе, лише елементарне – можливість жити серед людей, бути в суспільстві і відчувати себе звичайними людьми.

Міжнародний день людей із інвалідністю, в першу чергу, покликаний привернути увагу до проблем таких осіб, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя, акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у всіх сферах життя. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей із інвалідністю.

Комунальний заклад “Центр соціальних послуг” Межівської селищної ради” підтримує такі ініціативи прогресивного людства, обслуговуючи таку категорію громадян Межівської СТГ та ВПО, що тимчасово мешкають на її території, та враховуючи в роботі закладу всі можливості щодо поліпшення їх життєвого рівня. Для них створені такі умови, які дають змогу відчувати себе рівними серед рівних, отримуючи за потребою всі соціальні послуги, які надає заклад.

Закладом створено безперешкодний доступ осіб з інвалідністю, у тому числі осіб з інвалідністю, які використовують спеціальні засоби пересування, до всіх приміщень, де надаються послуги. Зокрема будівлі закладу оснащені: пандусом, кнопкою виклику персоналу для надання послуг людям з обмеженими можливостями, широкими дверима, що розраховані на розміри спеціальних засобів пересування.

Як зазначає один з відвідувачів Юрій Євгенович Дзюба, що має функціональні порушення здоров’я та вже багато років поспіль отримує соціальні послуги закладу:

– Допомога працівників Центру соціальних послуг дуже важлива для мене. Це мова і про щоденне життя, коли соціальний робітник закладу допомагає мені в побуті налагодити комфорт та зручність, а «майстер на годину» здійснить дрібний ремонт у будинку та полагодить будь-яку несправність. І, звісно ж, про соціальний бік сьогодення, коли я маю змогу відвідати заклад безпосередньо та отримати заряд бадьорості у тренажерному залі, відвідати перукаря чи відпочити у кімнаті психологічного розвантаження. Та й просто поспілкуватися з приємними людьми, поговорити про звичайне життя – це для мене також задоволення.

Важливо пам’ятати, що милосердя, толерантність кожного з нас та увага держави допоможуть спростити життя людей з обмеженими можливостями, створити майбутнє, де б люди не були виключені з соціуму через проблеми зі здоров`ям, адже вони – приклад безмежних людських можливостей.

Бажаємо всім людям з особливими потребами витримки, оптимізму, здоров`я, можливості втілити в реальність всі найсміливіші плани та задуми та якнайповніше реалізувати життєвий потенціал для добрих справ.

Світлана Алєксєєва, Центр соціальних послуг Межівської селищної ради.