Земне спасибі вам – невтомні руки трудові!

В усі часи аграрне виробництво було та залишається для України набагато більшим і вагомішим поняттям, ніж просто сектор економіки. Це – кістяк життєдіяльності українського народу, запорука стабільності і впевненості у завтрашньому дні, це – життя і добробут кожного з нас. Як полюбляють говорити досвідчені хлібороби: «Це хліб і до хліба!».

Село і справді є тією вирішальною силою, що забезпечує економічну суверенність нашої держави. І це – не перебільшення. Адже, йдеться, передусім, про його широкі можливості забезпечення країни продовольством, створення відповідного експортного ресурсу. Тобто, по суті, це визначальний фактор, наріжний камінь продовольчої безпеки всієї країни!

Не секрет, що понад 98 % валової продукції Межівщини виробляється саме в агропромисловому комплексі. На території колишнього Межівського району обробітком земель та тваринництвом займаються 116 сільгосппідприємств різних форм власності, з них 21 сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю, 90 селянсько-фермерських господарств, 5 приватних сільгосппідприємств. Крім того, 1 428 осіб займають обробітком землі самостійно.

Яким же видався сільськогосподарський рік, що минає для товаровиробників Межівщини?

За інформацією відділу економіки та агропромислового розвитку Синельниківської РДА цьогорічний валовий збір зернових та зернобобових культур склав солідні 165,6 тис. тонн, зібрані на площі 38,6 тис. га. Урожайність зернових склала – 43 ц/га, в т.ч. озимої пшениці – 46 ц/га (147 441 тонн), озимого ячменю – 36 ц/га (9 360), ярого ячменю – 25,5 ц/га (7 650 тонн).

Що особливо приємно, за урожайністю зернових культур серед семи районів Дніпропетровщини – у поточному році Синельниківський район посів почесне І місце. Є у цьому вагомому результаті й значний внесок аграріїв Межівщини!

Слід відзначити, що найбільшу урожайність зернових культур отримали такі господарства, як ПСП Мрія (директор Крупа О.А.), ТОВ АФ «Схід Агро» (Максимов Г.О.), ТОВ «Межівське» (Колот З.В.), ФГ «Лада-Агро» (Сипченко С.В.), ПСГП «Еліта» (Чупіков М.Б.), ТОВ АФ «Прогрес» (Кекяляйнен М.В.), ТОВ АФ «Промінь» (Клименко І.П.), СФГ «Кондратюк» (Кондратюк І.С.), ТОВ «Чугуєво» (Гаврилов В.В).

Не може не радувати аграріїв Межівщини і цьогорічна врожайність соняшнику – 25 цнт/га! Загалом валовий збір цієї олійної культури склав 89 250 тисяч тонн!

На сьогодні завершено посів озимих культур під урожай 2022 року. На жаль, погодні умови осені під час посівної кампанії знову не на боці аграріїв. Відсутність опадів протягом вересня-жовтня значно уповільнила темпи сівби і викликають небезпідставні побоювання щодо якості сходів.

Тим не менше, на сьогодні господарствами всіх форм власності посіяно озимих зернових культур на площі 36,1 тис. га, що становить 100% від прогнозу посіву. А це означає, що у нас є всі підстави сподіватись на достойний врожай хлібів і у 2022 році.

З давніх-давен Україна славилася добрими, талановитими та працьовитими людьми, а визначальною складовою розвитку держави, запорукою її стабільності в усі часи була хліборобська праця. Незаперечною залишається і народна мудрість, яка стверджує життєдайну і далекоглядну істину: якщо є врожай, то у народі панує мир і спокій!