До відродження поетичних джерел ріднокраю (від Покровського до м. Покровськ і до ПЕРЕМОГИ)

Останні неочікувані випробовування поєднали і загартували нас! Ми вже писали в «ММ», що «Літературне слово Межівщини» проявляє ініціативу активізувати поетичну громаду і в такий нелегкий час посилити голос душі і серця. Тож 8 липня наша невелика агітбригада, яку ми умовно охрестили «Богданівська сотня», з’явилася в бібліотеці імені Тараса Шевченка міста Покровськ. З напутнім словом до суцвітян звернулися межівські бібліотекарі.

У Покровську на нас чекали і підготували зустріч Наталія Пилипенко та Любов Горбань. Не дивлячись на різні поважні причини, їм вдалося зв’язатися з ветеранами-суцвітянами В. Батицьким, С. Гавриленко, В. Кордюковим та іншими краєзнавцями, істориками і поетами, запросити на зустріч.

Презентація наших останніх віршів «Неоголошена експансія рашистів» викликала жвавий інтерес у покровчан, хоча більшість із них – це досвідчені краєлюби і поети, художники чи фотожурналісти: Павло Рекуненко, Наталія Бутка, подружжя Нікітіних – Анатолій та Любов, Таня Макаревич та ін.

За традицією, на нашу зустріч підоспіли і тележурналісти з «Орбіти».

Зі своїми новими поетичними творами познайомила Ольга Голянич. Прекрасні ліричні рядки пролунали у виконанні директора Богданівського будинку культури Валентини Самодай.

Про наші спільні проекти згадав солідний покровський краєзнавець, автор ряду книг Валерій Кордюков.

Зранку цього дня завдяки нашим межівчанкам-берегиням ми підготували щедрий гостинець (пироги і овочі) та передали нашим захисникам. А на зустрічі в бібліотеці було що розповісти волонтеру Сергію Ганжі, і головне – усім сфотографуватися на пам’ять із українськи прапором, відміченим автографами бійців, які в різний час куштували межівські вареники та пироги.

Наталія Едуардівна запропонувала створити у Фейсбуці групу межівчан і покровців, усім бажаючим провести онлайн літературні читання з нагоди 115-ї річниці поета-новопавлівця Василя Олександровича Мисика.

Петро БАБЕЦЬ,
краєзнавець