КОРОТКО: Про заходи до Дня української писемності та мови

Володимирівський ліцей

До Дня української мови та писемності у 2 класі проведено творчий ранок “Наша мова рідна – мова українська”. Під час заходу учні розширили знання про українську мову, її красу та багатство, розмаїття українського фольклору. Діти згадували вірші, прислів’я, загадки про рідну мову. Підсумком заняття стало створення другокласниками цікавого і змістовного лепбуку.

 

 

Зорянський ліцей

«Мова – ДНК нації!» – під цим гаслом 9 листопада у Зорянському ліцеї відзначили День української писемності та мови! Вже доброю традицією стало написання радіодиктанту національної єдності, який вмотивовує активну учнівську та педагогічну спільноту до самовдосконалення. Не обійшлося і без змагань: цього дня щорічно стартує конкурс Петра Яцика, в якому за першість змагаються знавці української мови.

Це свято – можливість усвідомити, що ми – справжні українці, які поважають свою рідну мову, шанують свій рідний край – Україну!

Педагогині-філологині Зорянського ліцею

 

 

Новопавлівський ліцей

Традиційно у школі пройшли заходи, присвячені Дню української писемності та мови. Ще зранку панувала особлива атмосфера. Вчителі української мови та літератури підготували цікаву лінійку, висвітлили історію виникнення свята і проголосили розпорядок на цей день.

До написання радіодиктанту національної єдності долучилися учні 8-11 класів. Цього святкового дня відбулося урочисте відкриття шкільного конкурсу знавців рідної мови імені Петра Яцика.

Відзначення Дня української мови та писемності дало змогу учням доторкнутися до джерел духовної культури рідного народу, поглибити знання про витоки писемності та розвиток української мови, її правопис, усвідомити необхідність пропагування української мови в суспільстві, підвищення власної мовної культури як обов’язку кожного українця.